Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Najdroższy lek świata na rzadką chorobę rdzeniowy zanik mięśni kosztuje ponad 2 mln dolarów. Terapie w onkologii dostosowane do genomu pacjenta kosztują od 5 do 20 tys. zł miesięcznie, a leczenie może trwać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Czy rozwój najnowocześniejszych technologii medycznych powinien być prowadzony z uwzględnieniem solidaryzmu społecznego? A może pozycja pacjenta w systemie jest zbyt niska, by móc w ogóle to osiągnąć?
W dyskusji poświęconej przyszłości oraz kierunków rozwoju medycyny udział wzięli:
prof. dr hab. Elżbieta Zakrzewska-Manterys – Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW,
prof. dr hab. Aldona Jankowska – pediatra, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej, Prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej,
Jacek Siwiec – Zastępca Dyrektora Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej AOTMiT, zespół zamiejscowy ds. analitycznych i metodyki oceny świadczeń w Krakowie.
Rozmowę prowadzi mec. Grzegorz Mączyński – adwokat, specjalizuje się w regulacjach dotyczących sektora life sciences i ochrony zdrowia.
Debata odbyła się podczas Krynica Forum w październiku 2022 roku.
Chcesz więcej? Codzienną pracę umożliwia nam wsparcie udzielane przez Darczyńców! Zostań jednym z nich, abyśmy nadal mogli zachować swój wkład w jakość debaty publicznej!
Możliwość komentowania została wyłączona.
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z dr Krzysztofem Rakiem
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Jackiem Saryusz-Wolskim
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z dr Witoldem Sokałą
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Robertem Kuraszkiewiczem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie