Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wybierz mądrze. Wybierz Nową Konfederację!

Czytając kolejne informacje dotyczące wyborów prezydenckich czujesz coraz większe zażenowanie? Masz dość tego, ze święto demokracji zostało zmienione w smutny taniec nad urną? Liczyłeś, że polscy politycy w obliczu zagrożenia będą potrafili choć przez chwilę działać sprawnie dla dobra obywateli pomimo podziałów?

My również jesteśmy zażenowani. Ponieważ nasze elity nie są w stanie udźwignąć zadania, które przed nimi stawiamy musimy, jako obywatele, zrobić to sami. Do tego jednak potrzebna jest wiedza. Świadomi obywatele nie muszą ślepo wierzyć politykom. Potrafią wymagać od nich pracy dla dobra ogółu, nie dobra partii.

Nie jesteśmy politykami, służymy jednak wiedzą wszystkim, którzy chcą słuchać. Wiedza to zawsze dobry wybór. Dzisiejszy świat jest jednak tak skomplikowany, że nikt z nas, w pojedynkę, nie ma możliwości zrozumieć go w całości. Nikt z nas nie musi jednak robić tego sam. Dlatego współpracujemy z ekspertami z wielu dziedzin próbując jak najlepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość. Nie udajemy, że wiemy wszystko, nie ustajemy jednak w naszych staraniach, by jak najlepiej zrozumieć ten Nowy Dziwny Świat i opisać go dla Was.

Polska to nasze wspólne dobro. Nie musimy godzić się na to by była niszczona przez niedojrzałość polskich elit i wojnę partyjną. Razem możemy dla niej dużo zrobić.

300 stałych darczyńców wspiera nas kwotami od 2 do 5000 zł Są w różnym wieku, różnych płci, pochodzą z różnych miast, wykonują różne zawody – łączy nas jedno – troska o dobro wspólne. Jeśli nasze ideały są bliskie również Tobie, dołącz do tego grona. Wszyscy jesteśmy przyszłością Polski, pomóż nam więc sprawić by była ona lepsza niż teraźniejszość.

Dziękujemy! Zespół Nowej Konfederacji

 

Wspieram Nową Konfederację

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz