Technologia – w służbie dyktatury czy demokracji? Zapraszamy na debatę!

Aktualności,

Czy nowe technologie, które bezwzględnie zawładnęły już naszym życiem, służą bardziej demokracji czy dyktaturze? Zapraszamy na debatę!

25.09.2018r. godz.18
Klubokawiarnia Pożyteczna, ul. Nowy Świat 58 (I piętro)

Prelegenci:
dr Błażej Sajduk – politolog i historyk myśli politycznej, adiunkt w Zakładzie Myśli Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, senator UJ. W latach 2010–2017 prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera. Uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania i biznesu (m.in. w: Zeppelin Universität, Ivey Business School) i szkoleń poświęconych militarnym aspektom wykorzystania nowoczesnych technologii (m.in. prowadzonych przez Joint Special Operations University). Współpracownik Nowej Konfederacji.

Krzysztof Izdebski – członek zarządu i dyrektor programowy Fundacji ePaństwo. Prawnik specjalizujący się w polskich i zagranicznych aspektach dostępu do informacji publicznej i ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Autor publikacji na temat dostępu do informacji, konfliktu interesów, korupcji i kontroli społeczne

O kolejnych panelistach tradycyjnie będziemy informować Was na bieżąco!

Prowadzenie:
Jarema Piekutowski – socjolog, publicysta (m.in. “Więź”, “Tygodnik Powszechny”), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Pole Dialogu i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor i współautor wielu publikacji, np. “Pomysłowość miejska. Studium trajektorii realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców Warszawy”(Fundacja Pole Dialogu 2017). Autor powieści biograficznej “G.K.Chesterton”, eSPe 2013).

W ramach debaty przewidzieliśmy również czas na dyskusję z publicznością, dlatego ogromnie liczymy na Waszą obecność!