Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
„Tzw. piątka Kaczyńskiego to lekkomyslne rozdawnictwo. Ale zastanówmy się kiedy było inaczej? Jedynie w krótkim okresie zapału reformatorskiego w latach ’89-’93. Rządy SLD rozdawały owoce reform poprzedników, AWS rozdawał pieniądze, Tusk głosił satysfakcję tu i teraz. Dyscyplina budżetowa nigdy nie była trzymana poza tym żeby nie wpaść w procedure nadmiernego deficytu. Dokładnie to samo robi PiS tylko w warunkach większej dostępności środków i zdiagnozowanej potrzeby pewnego dowartościowania socjalnego.” – mówił Bartłomiej Radziejewski w Poranku TOK FM – „Nieodpowiedzialność jest immanentną cechą polskiej polityki po ’89 roku.”
Link do audycji
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Bartłomiej Radziejewski ostrzega: narracja o „skradzionych wyborach” może posłużyć jako pretekst do bezprecedensowego nacisku na Sąd Najwyższy i delegitymizacji prezydenta elekta
Program konferencji obejmował siedem paneli dyskusyjnych, koncentrujących się na priorytetach polskiej prezydencji w UE w kontekście Zielonego Ordokonserwatyzmu.
Jeżeli teraz mamy problemy z łącznością i komunikacją, to aż strach pomyśleć, jak będzie w sytuacji realnego niebezpieczeństwa
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie