Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Radziejewski: rosnący potencjał Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – Q&A I LIVE NOWEJ KONFEDERACJI

Wesprzyj NK
Bartłomiej Radziejewski podczas LIVE i Q&A Nowej Konfederacji komentuje nowe warunki geopolityczne, w których musi odnaleźć się Polska, Europa i cały świat. Czy słowa europejskich przywódców o lekceważeniu polskich obaw w kwestii Rosji będą miały konsekwencje polityczne? Co oznacza partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi dotyczące programu polskiej energetyki jądrowej? Jaka będzie reakcja Putina na ukraińską kontrofensywę? Porozumienie polityczne G7 ws. limitu cen na rosyjską ropę i produkty naftowe - czy takie działania, pogłębiając problemy na rynku energetycznym, mogą doprowadzą do rewizji polityki państw zachodnich wobec Rosji? Prowadzi Marta Witczak-Żydowo. https://www.youtube.com/watch?v=6hiF2d0Y9mI

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Radziejewski: rosnący potencjał Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – Q&A I LIVE NOWEJ KONFEDERACJI”

  1. PI Grembovitz pisze:

    Polsko! Geopolitycznie to może lepiej nie…, za to normalnie, ekonomicznie, finansowo, gospodarczo, narodowo, prawicowo, europejsko /nie-unijnie, nie-niemiecko, nie-lewicowo/ i militarnie.
    I byle do przodu, pozytywnie, optymistycznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo