Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Przegląd aktywności medialnych redakcji

15.10 Michał Kuź był gościem w programie radiowym Rafała Ziemkiewicza „Plusy dodatnie, plusy ujemne”

14.10 Rybińska dla wPolityce.pl: „Niemcy mają powoli dość uczuciowej i dobrotliwej wersji pani kanclerz. Frazesy typu „damy radę” ich już nie przekonują. Za bardzo przypominają zapewnienia Ericha Honeckera o zwycięstwie socjalizmu tuż przed upadkiem muru w 1989 r. Nie przekonują ich także sugestie, że jedyną alternatywą dla twierdzy otoczonej drutem kolczastym są drzwi otwarte na oścież.”

12.10 Wołodźko dla Deon.pl: To, co nazywamy antyklerykalizmem, szczególnie w środowiskach wielkomiejskiej inteligencji, jest podszyte mniej lub bardziej szyderczym odrzuceniem teologicznych i antropologicznych fundamentów Kościoła. Ten element rzeczywistości muszą zauważać także katolicy, szczególne ci z „sercem na dłoni” względem świata.

11.10 Nasz wywiad z prof. Piotrem Nowakiem doczekał się polemiki ze strony Tomasza Kamińskiego z Liberte.

8.10 Dziś o 21:30 w ‪#‎ToByłDzień na świecie w Polsat News Dwa gościła nasza redaktor Aleksandra Rybińska.

8.10 W Gościu Niedzielnym Sękowski pisze o aferze z montowaniem oprogramowania zaniżającego odczyt emisji spalin w Volkswagenach

8.10 W najnowszym Gościu Niedzielnym Stefan Sękowski pisze o tym, jak państwo niszczy Bogdankę

7.10 Nasz wywiad z Piotrem Nowakiem został przedrukowany na portalu WszystkoCoNajwazniejsze.pl

6.10 W Gazecie Polskiej Codziennie Krzysztof Wołodźko pisze o partii grabieży: „W jakim momencie Platforma Obywatelska z partii władzy przepoczwarzyła się w partię grabieży? Najpewniej po Smoleńsku, gdy znaczna część mediów głównego nurtu na dobre rozpostarła nad nią parasol ochronny, a duża część elektoratu wciąż ufała rządzącemu ugrupowaniu i Donaldowi Tuskowi. „Jeśli nikt nas z niczego na serio nie rozlicza – wszystko wolno””

6.10 Sękowski o drożdżówkach i sklepikach dla Gościa Niedzielnego: „Rozpaczanie nad losem sklepikarzy, a przede wszystkim uczniów, którzy nie będą mogli teraz w szkole kupować sobie jedzenia, jest przejawem zjawiska, które nazwę autorsko „kapitalizmem opiekuńczym”.

5.10 Wołodźko na DEON.pl: „Mocno wybrzmiały w Kongresie Stanów Zjednoczonych słowa papieża Franciszka, w których przypomniał Abrahama Lincolna, Martina Luthera Kinga, Dorothy Day i Thomasa Mertona. Papież mówił o wolności, ale nie definiował jej jako przyzwolenia na skrajny indywidualizm i chciwość nielicznych, która karmi się krzywdą wielu.”

2.10 Kampania wyborcza trwa, a nasz redaktor naczelny komentuje jej postępy – o 21:15 TV Trwam, a o 22:30 program „Polska wybiera” w Polsat News

2.10 Zachęcamy też do przeczytania artykułu Stefana Sękowskiego w papierowym wydaniu Gościa Niedzielnego: „To miała być ekonomiczna decyzja roku. Od sierpnia cały finansowy świat zwracał swoje oczy na USA, gdzie 17 września System Rezerwy Federalnej, czyli amerykański bank centralny, miał zrobić coś, czego nie robił od 9 lat: podwyższyć stopy procentowe.”

2.10 Polecamy nagranie z dzisiejszej wizyty Jacka Bartosiaka w Polsat News Dwa – „Koncert mocarstw”

2.10 Sękowski dla Gościa Niedzielnego: Gdy na pasku jednej ze stacji informacyjnych przeczytałem, że „Silesia” ma przejąć 11 kopalni należących obecnie do Kompanii Węglowej nie mogłem uwierzyć w to, że rząd podjął śmiałą decyzję o ich prywatyzacji.

2.10 Rak dla Onetu: „Putin raz kolejny upokorzył Obamę. Wszystko bowiem wskazuje, że celem ataku lotnictwa rosyjskiego w Syrii wcale nie były wojska Państwa Islamskiego, a rebelianci walczący z reżymem Baszara al-Asada.”

1.10 Wołodźko dla GPC: „Poznańskie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego właściwie nie przyniosło zaskoczenia. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, choć pod różnymi hasłami i różnie rozkładając akcenty, od lat wskazuje, że nasze państwo nie może być chaotycznym polem gry jawnych i działających (na ogół) zakulisowo sił, niezdolnych do wypracowania integralnej, suwerennej i sterowanej od środka polityki wewnętrznej i zewnętrznej.”

 

 

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo