Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Poznaj nowe reguły gry dzięki lekturze “Nowego porządku globalnego”

Nowa książka Bartłomieja Radziejewskiego już w przedsprzedaży!

Jest! Moja książka “Nowy porządek globalny” trafiła do przedsprzedaży. Dużo się ostatnio mówi o kształtującym się nowym ładzie międzynarodowym. W tej książce pokazuję, że są to roztrząsania o tyle spóźnione, że nowy system światowy już tu jest. Wpływając na nasze obecne i przyszłe życie.

Stwierdzam, że jest to pierwszy w historii porządek czterobiegunowy i pierwszy ład policentryczny z dwoma supermocarstwami. Tworzy więc unikatowe reguły gry, bez prostej analogii w przeszłości. Ich właściwe odczytanie jest jednym z kluczy do odnalezienia się w nowej epoce. Po to zwłaszcza napisałem tę książkę.

Proponuję w niej ramę poznawczą na nowe czasy. Tworzę ją w uznaniu dla klasyków, przede wszystkim realizmu politycznego. Uważam jednak, że nie doceniali oni szeregu ważnych czynników, w tym roli państw średnich. Opracowałem więc zarys nowej teorii stosunków międzynarodowych – pierwszej z Polski, o ile mi wiadomo – która wychodzi temu naprzeciw. Nazwałem ją geostrukturalnym realizmem ofensywnym, w skrócie georealizmem. Jest on także próbą syntezy realizmu i geopolityki.

Zaproszenie do zakupu książki "Nowy porządek globalny" w księgarni NK.
Za jego pomocą analizuję nowy porządek międzynarodowy. Przede wszystkim znaczenie supermocarstw i mocarstw, ale także moderatorów – silnych średnich potęg – i kandydatów na nich. Tu zastanawiam się też nad Polską, wskazując na możliwość jej awansu o dwie ligi w nowym systemie międzynarodowym w nadchodzących dekadach.
Konkluzją książki jest wskazanie 29 nowych reguł gry międzynarodowej. Sprawdzam następnie, jak się stosują do wojny ukraińskiej.
Książkę poprzedził intensywny maraton roboczy. Ale w istocie sumuje ona kilkanaście lat mojej pracy nad tą tematyką. “Nowy porządek globalny” ma za zadanie pomóc w rozumieniu nowej epoki. Każdemu, kto zechce, ale przede wszystkim nam w Polsce. Znajdującym się w jednym z najniebezpieczniejszych, ale i najciekawszych miejsc świata.
Moja pierwsza książka – “Między wielkością a zanikiem” – spotkała się z nadspodziewanie dla mnie ciepłym przyjęciem. Ta jest z tysiąc razy ważniejsza. Mam nadzieję, że będzie przedmiotem szerokiej dyskusji krytycznej.

Zachęcam więc do zapoznawania się z nią. Kupujący w przedsprzedaży dostaną egzemplarz/-e z moim podpisem i 20 proc. rabatu. A pierwszych stu zamawiających dostanie w prezencie drugą książkę – niespodziankę.

Bartłomiej Radziejewski

Bartłomiej Radziejewski – prezes i założyciel Nowej Konfederacji, ekspert ds. międzynarodowych zainteresowany w szczególności strukturą systemu międzynarodowego, rywalizacją mocarstw, sprawami europejskimi. Autor książki "Nowy porządek globalny", a także "Między wielkością a zanikiem", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę", opublikował także setki artykułów, esejów i wywiadów. Pomysłodawca i współtwórca dwóch think tanków i dwóch redakcji, prowadził projekty eksperckie m.in. dla szeregu ministerstw, międzynarodowych korporacji, Komisji Europejskiej. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator, dziennikarz. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika "Fronda". Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem "Rzeczy Wspólne". W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. W roku 2022 współtwórca i dyrektor programowy Krynica Forum. Publikował w wielu tytułach prasowych, od "Gazety Wyborczej" po "Gazetę Polską".

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 703 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.32 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo