Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nowe granice świata i ludzkości – Dukaj, Ziemkiewicz

Jeżeli XXI w. stanie się wiekiem Wielkich Odkryć Kosmicznych, będą one miały kolosalny wpływ na rozwój ludzkości poprzez stymulację całych gałęzi nauki: astrofizyki, astrobiologii, astrogórnictwa. Z drugiej strony mamy też czynniki wewnętrznie kształtujące nasz rozwój: genetykę, nauki neuro, inżynierię społeczną. Co ostatecznie wyznaczy nowe granice świata?
https://youtu.be/0Cmrnpt6BG8 O zmianach, które dokonają się w dziedzinie eksploracji kosmosu w ciągu następnych dekad oraz sposobach ich dokonania dyskutują: Jacek Dukaj – pisarz, publicysta, autor powieści fantastycznych; Rafał Ziemkiewicz – publicysta „Do Rzeczy”, pisarz, autor m.in. „Wielka Polska”. W roli prowadzącego Jarosław Walkowicz (Nowa Konfederacja). Debata odbyła się w Krynicy Zdrój podczas Krynica Forum 2022. Chcesz więcej? Codzienną pracę umożliwia nam wsparcie udzielane przez Darczyńców!  Zostań jednym z nich, abyśmy nadal mogli zachować swój wkład w jakość debaty publicznej!

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.13 %
Wspieraj NK Dołącz

Możliwość komentowania została wyłączona.

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo