Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nowa Konfederacja partnerem merytorycznym na CYBERSEC 2021 w Krynicy!

Za nami tegoroczna edycja CYBERSEC Forum w Krynicy. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu jako partner merytoryczny, organizując serię debat poświęconych rosnącej roli Azji we współczesnym świecie, konsekwencjom społecznym bezprecedensowego wzrostu znaczenia technologii w naszym codziennym życiu, miejscu Polski w XXI w., czy wyzwaniach związanych z transformacją ekologiczną.

Goście mogli również zapoznać się z naszymi książkami na specjalnym stoisku, do czego zachęcamy i Państwa: [LINK]

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz