Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK „Migracje zarobkowe do Polski”

Co powinno być celem polskiej polityki migracyjnej? Czy Polska już na dobre stała się krajem imigracji? Czy masowe przyjmowanie migrantów zarobkowych jest konieczne, aby wypełnić lukę na rynku pracy? Kogo przyjmować, a kogo nie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w nagraniu z Salonu Dyskusyjnego NK „Migracje zarobkowe do Polski – jak powinna wyglądać polska polityka migracyjna?”, który odbył się 22.02.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Wystąpienia wprowadzające wygłosili: prof. Marek Okólski (Ośrodek Badań nad Migracjami UW), Kaja Puto (dziennikarka i redaktorka związana z Krytyką Polityczną), Andrzej Kubisiak (ekspert ds. rynku pracy Polskiego Instytutu Ekonomicznego) oraz Jakub Bińkowski (analityk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców).

W dyskusji wzięli udział m.in: poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Anna Rostocka (dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Polsce), dr Katarzyna Andrejuk (Instytut Filozofii i Socjologii PAN), Benjamin Cope (Fundacja „Nasz Wybór”) oraz mec. Tomasz Stasiak.

Spotkanie poprowadził Jarema Piekutowski – ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”.

Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Tagi:
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo