Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Jeden drobiazg. Żelazny elektorat beneficjentów tysięcy etatów urzędniczych oraz ich klienteli. To bardzo dobrze wykorzystuje PSL w lokalnych samorządach. Namnożyło etatów. Zatrudnieni ludzie i ich bliscy zrobią wiele aby nie stracić beneficjów. Podobnie jak powiązani z nimi ludzie interesów. Doskonale to widać w stolicy, gdzie za PO powstało mnóstwo urzędniczych etatów Ludzie ci długo przed wyborami pracują na sukces p. prezydent HGW. W dzielnicach troche to trzeszczy ale też widać, że jeden układ jest zastępowany kolejnymi.A obywatele? Najmniejszy problem.
Cała analiza jest błędna, gdyż nie bierze pod uwagę faktów, tylko hasła. PiS, przedstawiany tutaj jako pro-socjalny – obniżał podatki. Prowadził zatem politykę liberalną. Platforma, przedstawiana tutaj jako partia liberalna – podnosi podatki.
PO postępuje zatem wbrew głoszonym hasłom, zaś znaczna część elektoratu głosuje irracjonalnie – wbrew własnym interesom, kierując się idiotycznymi przesłankami, na podstawie propagandy w mediach. Analiza, która tego zjawiska nie uwzględnia
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Artykuł z miesięcznika:
Donald Trump zrobił wiele, aby uniknąć chaosu znanego z pierwszej jego kadencji. Nie mam jednak przekonania, że oznacza to, że teraz uda mu się zupełnie uniknąć oporu materii. Dojdzie natomiast, moim zdaniem, do tego, co określiłbym mianem instytucjonalizacji w USA sporu pomiędzy globalizmem a lokalizmem.
Postanowiłem przeprowadzić wywiad z polską antynatalistką. Jest to dorosła kobieta przed czterdziestką, żyjąca w bezdzietnym małżeństwie, w jednym z największych miast w Polsce.
Uzmysłowiłem sobie, że nie chcę żyć w Europie, którą za kilka dekad będą wstrząsały konflikty społeczne, kryzysy gospodarcze i zapaść strukturalna – na tle demograficznym. Fragment książki „Jałowe łono Europy”
Poszukujemy osoby do zarządzania procesem wydawniczym! Jeśli masz doświadczenie w branży, świetnie organizujesz pracę swoją i innych oraz lubisz wyzwania – to oferta dla Ciebie!
Globalna cena baryłki ropy na poziomie 50 dolarów byłaby jednym z największych ciosów dla Rosji od początku wojny. Taka cena przybliżyłaby również zwycięstwo Ukrainy
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Witoldem Juraszem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie