Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Lektura obowiązkowa nie tylko dla polityków. Zapowiedź wydawnicza „The Age of AI”

W rozumieniu autorów pojawienie się Sztucznej Inteligencji otwiera nową epokę w historii ludzkości. Wpływ AI zmieni nie tylko światową gospodarkę, ale przede wszystkim zmieni sposób funkcjonowania człowieka na ziemi i przyszłość całej cywilizacji

W rozumieniu autorów pojawienie się Sztucznej Inteligencji otwiera nową epokę w historii ludzkości. Wpływ AI zmieni nie tylko światową gospodarkę, ale przede wszystkim zmieni sposób funkcjonowania człowieka na ziemi i przyszłość całej cywilizacji

Publikację poleca Robert Kuraszkiewicz, członek Rady Programowej Nowej Konfederacji:

Książka „The Age of AI And Our Human Future” jest ewenementem na rynku wydawniczym. Już sam fakt, że w jednym tytule mamy 3 bardzo różne osoby, których nigdy byśmy się nie spodziewali we wspólnej pracy, trafia do wyobraźni. Henry Kissinger – gigant  światowej polityki, który jak mało kto wywarł wpływ na historię świata w XX wieku, a jednocześnie autor wielu książek z zakresu geopolityki, strategii i historii dyplomacji. Osoba, która jak rzadko kto łączy ogromne doświadczenie wynikające z aktywnego kształtowania globalnej polityki i strategiczne rozumienie najważniejszych procesów strategicznych. Rzadki przypadek połączenia myśliciela  i polityka. Z Kissingerem nie zawsze trzeba się zgadzać, ale zawsze należy go czytać. Eric Schmidt – amerykański miliarder, który przez wiele lat byłem szefem Google’a i członkiem Rady Dyrektorów Alphabet. Obecnie między innymi szef amerykańskiej  Narodowej Komisji Bezpieczeństwa do spraw Sztucznej Inteligencji, doradca rządu amerykańskiego w zakresie przyszłości technologii, a zwłaszcza wpływu sztucznej inteligencji na gospodarkę przyszłości. Daniel Huttenlocher – akademik związany z najlepszą amerykańską uczelnią techniczną, czyli MIT – Massachusetts Institute of Technology, również z doświadczeniem w zakresie zarządzania globalnymi firmami technologicznymi.

Autorzy łączą swoją unikalną wiedzę po to, żeby przedstawić wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość ludzkości. Książka jest podpisana przez nich wspólnie, co tylko podkreśla wagę tej pracy. W rozumieniu autorów pojawienie się Sztucznej Inteligencji otwiera nową epokę w historii ludzkości. Wpływ AI zmieni nie tylko światową gospodarkę, ale przede wszystkim zmieni sposób funkcjonowania człowieka na ziemi i przyszłość całej cywilizacji. Od momentu, kiedy AI weszła w praktyczne użycie, zmienia sposób pracy człowieka, ale najważniejsze jest przepracowanie filozoficzne wspólnego życia człowieka i Sztucznej Inteligencji. Nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z możliwości, ale i zagrożeń związanych z jej wpływem na codzienne życie. Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że lektura „The Age of AI” jest lekturą obowiązkową, ponieważ nie ma na rynku innej pracy, która zbliżyłaby się do niej szerokością i głębią refleksji.

Książka jest poświęcona najnowszym technologiom, ale nie jest przeznaczona dla technologicznych fascynatów. Jest lekturą obowiązkową dla polityków, menadżerów, intelektualistów, tych wszystkich, którzy chcą zrozumieć świat, który rodzi się na naszych oczach. Prezydent USA Joe Biden w lipcu 2023 roku po spotkaniu z szefami największych amerykańskich firm technologicznych powiedział, że w ciągu kilku najbliższych lat przejdziemy takie zmiany, których nie doświadczyliśmy w ostatnich 50 latach. Jeżeli żyjemy w przekonaniu, że zmiany w sposobie życia człowieka w ostatnich dekadach były szokujące to mamy rację. Musimy się jednak przygotować na więcej. Książka trzech amerykańskich autorów doskonale wskazuje na co.

Dołączcie do nas, abyśmy wspólnie zgłębili zagadki sztucznej inteligencji i zrozumieli jej wpływ na naszą przyszłość. Wierzymy, że ta książka będzie kluczowym przewodnikiem po The Age of AI, a Wasze wsparcie uczyni to możliwym.

Przygotowanie tego ambitnego projektu wymaga znacznych nakładów finansowych, które musimy przeznaczyć na zakup licencji wydawniczej, zlecenie tłumaczenia doświadczonemu w tej dziedzinie ekspertowi, przygotowanie szaty graficznej oraz szeroki zakres prac redaktorskich. Wasze wsparcie jest kluczowe, ale możecie także pomóc, udostępniając nasz projekt w mediach społecznościowych. Wspólnie możemy osiągnąć nasz cel i rozpowszechnić wiedzę o erze sztucznej inteligencji.

>>Wesprzyj wydanie i promocję polskiego tłumaczenia THE AGE OF AI<<

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo