Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Szanowny Panie, celem strategicznym Polski winna być NIE „polityczna neutralizacja Rosji w Europie. Polska dyplomacja powinna walczyć o maksymalną izolację Rosji i niedołączanie Putina do europejskiego stołu dyskusji o bezpieczeństwie”,
tylko w pierwszym rzędzie i bezwarunkowo ochrona Polski przed napaścią. Walka o „maksymalną izolację Białorusi” już zakończyła się jak widać spektakularnym sukcesem i wydłużeniem granicy z Rosją, kolejnych sukcesów izolacyjnych na razie nie potrzebujemy.
Wydaje mi się, że jest jeszcze jeden bardzo ważny skutek dla Polski. Może dzięki tej agresji ostatecznie skompromitują się i pójdą w zapomnienie fałszywe i groźne poglądy o dwóch wrogach Polski ‒ Unii i Rosji. O zastępowaniu okupacji sowieckiej ‒ brukselską. Te poglądy są wielu lat konstytutywne dla znacznej części obecnej władzy. To, co się dzieje, per saldo w dłuższym okresie może być dla Polski korzystne ‒ unaoczni, czym różni się Wschód od Zachodu, trwale zwiąże Polskę z Zachodem, zarówno z NATO, jak i UE i zamknie usta różnym zwolennikom Trójmorza, sojuszu polsko-węgierskiego i orientacji wschodniej. W krótkim okresie wojna może pomóc PiS-owi, nawet dać wyborcze zwycięstwo, bo w ciężkich chwilach ludzi gromadzą się przy władzy, ale w dłuższym zmieni nastawienie Polaków na jednoznacznie prozachodnie. A to jest kluczowa sprawa.
Niemcy chyba zaczęli zmieniać swoje podejście: https://www.dw.com/pl/kanclerz-scholz-w-bundestagu-zapowied%C5%BA-znacznych-inwestycji-w-uzbrojenie/a-60932936?fbclid=IwAR13HpJ79VggObinI1R3muwW_ROgAOejp1yimzWTunlKWZfy0Fz39EJsASQ
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Indie i Chiny od lat rywalizują o dominację w Azji. Ich zderzenie interesów, różnice ideologiczne i historyczne napięcia zdają się wskazywać, że konflikt, choć nie zawsze otwarty, jest nieunikniony. Oto kolejny fragment książki „Indie i geopolityka Azji. Historia i teraźniejszość”
Od szybkiego wzrostu gospodarek Azji Wschodniej po wyzwania niestabilności na Zachodzie – Indie balansują między dwoma odmiennymi światami. Oto kolejny fragment książki „Indie i geopolityka Azji. Historia i teraźniejszość”
Niech małe narody nie popadają w rozpacz, jakby nie było dla nich żadnej nadziei, lecz niech równocześnie z rozwagą zastanowią się, na czym opiera się ich bezpieczeństwo!
Jak wydarzenia współczesne i historyczne kształtują indyjską politykę zagraniczną? Autor książki analizuje jej ewolucję w dynamicznym kontekście geopolitycznym Azji i świata
Zielony Ład jest w obecnym kształcie nie do utrzymania i musi zostać głęboko zrewidowany
Czy zakończenie konfliktu między Izraelem a libańskim Hezbollahem faktycznie się dokonało? Jak Morze Bałtyckie zostanie zabezpieczone przed Rosją? Co sprawiło, że notowania dolara kanadyjskiego i meksykańskiego peso gwałtownie spadły?
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie