Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Żyjemy w ciekawych czasach. Nie ulega to wątpliwości. Ale też stoimy wobec fundamentalnych wyzwań. Jednym z nich – kluczowym naszym zdaniem – jest zrozumienie naszego ukorzenienia w środowisku i ochrona jego życiodajności, a w konsekwencji związanego z tym chwiejnego ładu społecznego. Ładu tak podatnego na zmiany klimatyczne, ale i na kryzysy w ekosferze, w której jesteśmy zanurzeni, a przecież będącego również źródłem ekologicznych kryzysów.
Zmotywowani wagą czekających nas problemów rozpoczęliśmy poważną debatę na temat najważniejszych wyzwań z tym związanych pod tytułem „Zielony Ordokonserwatyzm”. Zielony, bo dotyczący ekologii, którą chcemy rozumieć i chronić, gdyż esencją ordokonserwatyzmu jest „aktywna obrona ładu społecznego, jednak daleka od prostego przywracania przeszłości. Odrzucająca nihilizm, cynizm i koncepcje słabego Ja. Realistyczna, merytokratyczna i proekologiczna” – pisze w manifeście ordokonserwatywnym Bartłomiej Radziejewski.
Program „Zielonego Ordokonserwatyzmu” prowadzony jest przez Nową Konfederację wspólnie z Fundacją Futura Iuventa i Światowym Ruchem Katolików na Rzecz Środowiska. Wśród poruszanych przez ekspertów programu tematów znajdują się zarówno te filozoficzne, dotyczące ekologii i środowiska w ogólnym ujęciu, jak i szczegółowe, związane z geopolityką, energetyką, konfliktami zbrojnymi i technologią. Program składa się z 9 zamkniętych spotkań eksperckich i trzech debat otwartych, których owocem będzie publikacja zawierająca zbiór esejów naszych ekspertów.
Ale już od teraz możesz uzyskać do nich dostęp na stronie internetowej „Zielonego Ordokonserwatyzmu”. Tu też stopniowo będziemy zamieszczać skróty wideo z naszych zamkniętych spotkań eksperckich oraz informacje na temat debat. Zapraszamy!
Jeśli chcesz pomóc nam w rozwijaniu projektu „Zielonego Ordokonserwatyzmu”, możesz to zrobić na portalu zrzutka.pl.
Możliwość komentowania została wyłączona.
Donald Trump zrobił wiele, aby uniknąć chaosu znanego z pierwszej jego kadencji. Nie mam jednak przekonania, że oznacza to, że teraz uda mu się zupełnie uniknąć oporu materii. Dojdzie natomiast, moim zdaniem, do tego, co określiłbym mianem instytucjonalizacji w USA sporu pomiędzy globalizmem a lokalizmem.
Postanowiłem przeprowadzić wywiad z polską antynatalistką. Jest to dorosła kobieta przed czterdziestką, żyjąca w bezdzietnym małżeństwie, w jednym z największych miast w Polsce.
Uzmysłowiłem sobie, że nie chcę żyć w Europie, którą za kilka dekad będą wstrząsały konflikty społeczne, kryzysy gospodarcze i zapaść strukturalna – na tle demograficznym. Fragment książki „Jałowe łono Europy”
Poszukujemy osoby do zarządzania procesem wydawniczym! Jeśli masz doświadczenie w branży, świetnie organizujesz pracę swoją i innych oraz lubisz wyzwania – to oferta dla Ciebie!
Globalna cena baryłki ropy na poziomie 50 dolarów byłaby jednym z największych ciosów dla Rosji od początku wojny. Taka cena przybliżyłaby również zwycięstwo Ukrainy
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Witoldem Juraszem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie