Kup prenumeratę i czytaj NK

dr Sokała w PR24: Kukiz niezbyt się nadaje do roli kwiatka przy kożuchu

Aktualności,

“Roztopienie się w strukturach PiS – to byłby koniec tej formacji i jakichkolwiek nadziei na samodzielną rolę polityczną jej lidera, a Paweł Kukiz do roli kwiatka przy kożuchu jednak niezbyt się nadaje” – zapowiedź samodzielnego startu Kukiz’15 w jesiennych wyborach komentował w Polskim Radiu 24 dr Witold Sokała

Dr Sokała uważa, że złym rozwiązaniem byłaby również koalicja z PSL – “Ludowcy przez lata stanowili trzon “systemu” i to w jego najbardziej negatywnym rozumieniu. Koalicja z PSL wywołałaby pewnie tylko salwy śmiechu obserwatorów i masowy odpływ ostatnich ideowych działaczy. Start samodzielny, lub ewentualnie w jakimś porozumieniu z Bezpartyjnymi Samorządowcami – czyli w pewnym sensie “powrót do źródeł” – jest jedyną dostępną opcją. A dokładniej – najmniejszym złem”

Politolog ocenia jednak, że Kukiz’15 osiagnie gorszy wynik niż w poprzednich wyborach – “Jeśli przez cztery lata nie udało się ani zbudować sensownych struktur w większości województw, ani sensownego programu alternatywnego wobec PiS i PO, ani autorytetu lidera wykraczającego poza grono wyznawców, to nikt przytomny nie uwierzy, że jest na to szansa w kolejnej kadencji”

Link do artykułu