Dobrych Świąt! – Życzenia od Nowej Konfederacji

Szanowni Państwo, wraz z całym Zespołem Nowej Konfederacji chcieliśmy złożyć Państwu najlepsze życzenia oraz krótko podsumować mijający rok, dlatego nagraliśmy poniższy film:   https://youtu.be/CxRJql6lZBo

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).