Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Kiedy: 27 marca, godz. 18
Gdzie: Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12, butik C, Warszawa
Czy kobiety są w Polsce grupą dyskryminowaną? Czy istniejące różnice wynagrodzeń między płciami to przejaw dyskryminacji? Czy polskie państwo i prawo skutecznie chronią kobiety? W końcu – czy toczące się dyskusje nt. praw osób LGBT+ oznaczają, że z dyskryminacją kobiet już sobie w Polsce poradziliśmy?
Nad tymi kwestiami dyskutować będą nasi Goście:
Agata Stremecka – prezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, specjalistka ds. PR i marketingu, absolwentka politologii. Ostatnio naświetliła problem protekcjonalnego traktowania kobiet przez mężczyzn w życiu zawodowym – „Z krakowskiej konserwy udało wam się zrobić feministkę”.
dr Justyna Melonowska – filozof i psycholog, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Członkini Europejskiego Towarzystwa Kobiet dla Badań Teologicznych, autorka książki „Osob(n)a: kobieta a personalizm Karola Wojtyły–Jana Pawła II. Doktryna i rewizja”. Publicystka m.in. „Christianitas”.
Łukasz Warzecha – publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, stały współpracownik Polskiego Radia 24, publikuje także w „Tygodniku TVP”, „Rzeczpospolitej” oraz „Super Expressie”, współprowadzi program „Polska na serio” w telewizji internetowej wSensie.tv. Konserwatysta i Wolnościowiec.
Natalia Kołodyńska-Magdziarz – sekretarz zespołu „Nowej Konfederacji”, autorka tekstu o negatywach dyskryminacji pozytywnej; wcześniej pracowała dla polityków, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na UW.
Dyskusję poprowadzi red. Grzegorz Jankowski, publicysta Superstacji, Polsat News i Polskiego Radia.
Zapraszamy serdecznie do udziału w debacie!
Partnerami debaty są Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Poszukujemy osoby na stanowisko ASYSTENT ZESPOŁU w wymiarze 8 godzin dziennie. Oczekujemy znajomości pakietu Office, dobrych zdolności organizacyjnych, samodyscypliny i zaangażowania
Dołącz do nas w debacie dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką może odegrać Polska. Wspólnie zastanowimy się nad kluczowymi wyzwaniami i możliwościami, które stoją przed naszą wspólnotą w nadchodzącej kadencji.
Zatrudniamy na stanowisko Specjalista ds. wydawniczo-promocyjnych
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie