Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Debata NK: „Dyskryminacja kobiet w Polsce – mit czy rzeczywistość?” (27.03, godz. 18)

Kiedy: 27 marca, godz. 18

Gdzie: Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12, butik C, Warszawa

Czy kobiety są w Polsce grupą dyskryminowaną? Czy istniejące różnice wynagrodzeń między płciami to przejaw dyskryminacji? Czy polskie państwo i prawo skutecznie chronią kobiety? W końcu – czy toczące się dyskusje nt. praw osób LGBT+ oznaczają, że z dyskryminacją kobiet już sobie w Polsce poradziliśmy?

Nad tymi kwestiami dyskutować będą nasi Goście:

Agata Stremecka prezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, specjalistka ds. PR i marketingu, absolwentka politologii. Ostatnio naświetliła problem protekcjonalnego traktowania kobiet przez mężczyzn w życiu zawodowym – „Z krakowskiej konserwy udało wam się zrobić feministkę”.

dr Justyna Melonowska filozof i psycholog, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Członkini Europejskiego Towarzystwa Kobiet dla Badań Teologicznych, autorka książki „Osob(n)a: kobieta a personalizm Karola Wojtyły–Jana Pawła II. Doktryna i rewizja”. Publicystka m.in. Christianitas.

Łukasz Warzecha – publicysta tygodnika „Do Rzeczy, stały współpracownik Polskiego Radia 24, publikuje także w „Tygodniku TVP”, „Rzeczpospolitej” oraz „Super Expressie”, współprowadzi program „Polska na serio” w telewizji internetowej wSensie.tv. Konserwatysta i Wolnościowiec.

Natalia Kołodyńska-Magdziarz – sekretarz zespołu „Nowej Konfederacji”, autorka tekstu o negatywach dyskryminacji pozytywnej; wcześniej pracowała dla polityków, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na UW.

Dyskusję poprowadzi red. Grzegorz Jankowski, publicysta Superstacji, Polsat News i Polskiego Radia.

Zapraszamy serdecznie do udziału w debacie!

Partnerami debaty są Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo