Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy pandemia będzie końcem późnego kapitalizmu?

Coraz częściej słyszymy o katastroficznych scenariuszach dla gospodarki. Jeszcze inni mówią o końcu kapitalizmu. Kwarantanna, izolacja, spowolnienie i widmo bezrobocia. Tę rzeczywistość próbuje oswoić dr Michał Zabdyr-Jamróz z Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ w nowym #PodcastNK.

Podcast dostępny również na Spotify tutaj.

Michał Zabdyr-Jamróz – doktor nauk politycznych, pracuje w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ. Wykładowca gościnny Uniwersytetu Kopenhaskiego i stały współpracownik Europejskiego Obserwatorium Polityk i Systemów Zdrowotnych w Brukseli.

Materiał sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Doktor nauk politycznych, adiunkt w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracownik Europejskiego Obserwatorium Systemów i Polityk Zdrowotnych w Brukseli. Gościnny wykładowca Uniwersytetu Kopenhaskiego. Prowadził badania m.in. na uniwersytetach Maastricht i Harvarda. Specjalizuje się w analizie polityk zdrowotnych z perspektywy teorii systemów deliberatywnych. Zajmuje się też popularyzacją badań naukowych w ramach założonego przez siebie Bloga Instytutu Zdrowia Publicznego.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Czy pandemia będzie końcem późnego kapitalizmu?”

  1. Robson pisze:

    A może warto porównać wielką „troskę o demokrację” do ” bałamutnego wezwania do troski o dobro wspólne”. Tak się te „elity” strasznie martwią o demokrację a może to jest ukryty lęk przed tymi, którzy na to wszystko pracują? Właśnie w czasie pandemii widać , które zawody są potrzebne dla dobra wspólnego a które zawody są zwykłym dmuchaniem pustego pieniądza. Może warto aby każdy kto dostaje się na studia, popracował rok na budowie i dowiedział się co się dzieje z demokracją jak pracodawca nie płaci albo co się dzieje z naruszaniem własnej godności jak inwestor kantuje przedsiębiorcę budowlanego a ten przedsiębiorca ma nam jutro zapłacić. Może przy okazji wyjdzie dlaczego ten szary lud nie docenia tej wspaniałej opozycji, która z wielkim rozmachem rozkłada 3 karty na pustej skrzynce po pomidorach.

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo