Coraz głośniej o „Nowej Konfederacji”

Aktualności,

Nasz debiut odbija się coraz większym echem. O pierwszym, poświęconym neokolonizacji Polski numerze tygodnika opowiadali  w czwartek 10 października w wieczornym paśmie Telewizji Republika Bartłomiej Radziejewski i Aleksandra Rybińska. Informacje o naszym starcie ukazały się też w wielu portalach, m.in. Fronda.pl, Rebelya.pl i Prawy.pl. Na Facebooku nasz start odnotował m.in. tygodnik „Do Rzeczy” i Ośrodek Myśli Politycznej.

Radziejewski udzielił również kilku wywiadów, m.in. dla portali „Jagielloński24” oraz „Prawy.pl”. Godne odnotowania są też opinie intelektualnej lewicy o „NK”. Redakcja kwartalnika „Nowy Obywatel” napisała na swoim profilu na Facebooku, że „Nowo powstałe czasopismo »Nowa Konfederacja« debiutuje całkiem obiecująco, śmiało wykraczając poza polską prawicową sztampę”. Z kolei  portal „Nowe Peryferie” odnotował (również na FB), że „w nowym tygodniku idei polskiej prawicy (w redakcji m.in. Krzysztof Bosak) całkiem na serio wykorzystuje się i aprobuje dorobek ideowy takich myślicieli jak Pierre Bourdieu, Immanuel Wallerstein czy Kwame Nkrumah”.

Radziejewski był też w sobotni poranek 12 października gościem politycznego podsumowania tygodnia w Telewizji Republika.