Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Książka dostępna na https://ksiegarnia.teologiapolityczna.pl/ Również w formie ebooka.
Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę Początek historii jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.
O książce:
Nieczęsto zdarza mi się pragnąć, aby książka była dłuższa. A tak właśnie było w przypadku Początku historii Bruno Maçães – Milton Ezrati.
Bruno Maçães jest oryginalnym interpretatorem współczesnej polityki. W swoim pisarstwie łączy umiejętnie doświadczenie polityczne z oczytaniem w dziełach klasyków filozofii politycznej i współczesnej literatury politologicznej. Jego interpretacje zmuszają do nowego spojrzenia na przemiany polityczne w różnych częściach świata, odrzucenia zarówno utopijnych iluzji powstałych pod wpływem wizji końca historii, jak i proroków upadku – dr hab. Leszek Nowak.
Dobrze jest podążać za argumentacją, która odświeża, i to z dużą dozą nadziei, „credo amerykańskie”. W dobie powszechnego pesymizmu, który jest tak znaczący dla wypowiedzi na temat Zachodu, w tym USA, taki optymistyczny przekaz jest rzadkością – prof. Tomasz Żyro.
O Autorze: Bruno Maçāes (ur. 1974) – były sekretarz stanu do spraw europejskich Portugalii (2011–2013), obecnie pracuje w Instytucie Hudsona. Ukończył Uniwersytet Harvarda. Autor m.in. Dawn of Eurasia: On the Trail of the New World Order oraz Belt and Road: A Chinese World Order.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Donald Trump zrobił wiele, aby uniknąć chaosu znanego z pierwszej jego kadencji. Nie mam jednak przekonania, że oznacza to, że teraz uda mu się zupełnie uniknąć oporu materii. Dojdzie natomiast, moim zdaniem, do tego, co określiłbym mianem instytucjonalizacji w USA sporu pomiędzy globalizmem a lokalizmem.
Postanowiłem przeprowadzić wywiad z polską antynatalistką. Jest to dorosła kobieta przed czterdziestką, żyjąca w bezdzietnym małżeństwie, w jednym z największych miast w Polsce.
Uzmysłowiłem sobie, że nie chcę żyć w Europie, którą za kilka dekad będą wstrząsały konflikty społeczne, kryzysy gospodarcze i zapaść strukturalna – na tle demograficznym. Fragment książki „Jałowe łono Europy”
Poszukujemy osoby do zarządzania procesem wydawniczym! Jeśli masz doświadczenie w branży, świetnie organizujesz pracę swoją i innych oraz lubisz wyzwania – to oferta dla Ciebie!
Globalna cena baryłki ropy na poziomie 50 dolarów byłaby jednym z największych ciosów dla Rosji od początku wojny. Taka cena przybliżyłaby również zwycięstwo Ukrainy
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Witoldem Juraszem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie