Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Męskość w kryzysie? – fotorelacja z Debaty NK

Czy mamy obecnie do czynienia z kryzysem męskości? Skąd się bierze obraz słabych, lękliwych i nieodpowiedzialnych mężczyzn w XXI wieku? Czy zachodnie społeczeństwa przesiąknięte „kulturą bezpieczeństwa” nie wymagają już tradycyjnie męskich cech – podejmowania ryzyka i walki? A może to sukces kobiet w erze usług i informacji jest odpowiedzialny za obraz słabych mężczyzn?

Nad tymi kwestiami dyskutowali nasi Goście: dr Justyna Melonowska (doktor filozofii i psycholog, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie), Agnieszka Wiśniewska (redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl, absolwentka polonistyki i socjologii) oraz Jarema Piekutowski (socjolog i publicysta, główny ekspert Nowej Konfederacji ds. społecznych). Debatę poprowadził Marcin Chruściel – stały współpracownik NK, doktorant nauk o polityce na UWr.

Nagranie z debaty znajdziecie Państwo w zakładce „Nagrania z Debat” oraz na kanale NK na YouTube tutaj.

Partnerami debaty byli: Orange Polska S.A., Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo