Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Przepis na patologię. Zarobki w sferze publicznej – Bukowski, Mikosz, Szczerbata [nagranie]

Czy system wynagrodzeń w administracji publicznej sprzyja klientelizmowi i korupcji? Czy ministrowie i wiceministrowie powinni zarabiać co najmniej tyle, ile prezesi spółek skarbu państwa? Jak pozyskiwać ekspertów do pracy analitycznej w rządzie? Ile im płacić? Skąd wziąć pieniądze na ewentualne podwyżki w administracji publicznej?

O płacach w administracji publicznej dyskutowali dr Maciej Bukowski (prezes WiseEuropa), Andrzej Mikosz (prawnik, Minister Skarbu Państwa w latach 2005-2006) oraz Anna Szczerbata (NK). Głos w dyskusji zabrali również przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów KSAP. Debatę moderował dziennikarz radiowy i telewizyjny Paweł Oksanowicz (MUZO.FM).

 

 

Tekst Anny Szczerbatej „System wynagrodzeń w administracji publicznej napędza patologie” znajdą Państwo tutaj (wolny dostęp).

Partnerami debaty byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (Partner Wspierający), Warsaw Enterprise Institute oraz Google Polska. Debata odbyła się 27 lutego 2020 r. w Świetlicy Wolności.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo