Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Taki mamy klimat

Drodzy Czytelnicy,

 

oddajemy w Wasze ręce zbiór wywiadów na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem. Polscy i niemieccy eksperci odpowiadali na pytania związane z wpływem zmian klimatu na następujące dziedziny, przez pryzmat problemów oraz polityk prowadzonych w tym zakresie w Polsce i Niemczech:

  • energetyka,
  • dostęp do surowców,
  • transport,
  • gospodarka,
  • bezpieczeństwo żywnościowe
  • życie codzienne

 

TAKI MAMY KLIMAT. ROZMOWY POLSKO-NIEMIECKIE – PDF

 

 

Teksty ukazały się w ramach projektu dofinansowanego z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach linii projektowej „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima” finansowanej ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz