Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Odkryj moc strategii. Przed nami Konferencja Interdyscyplinarna o przyszłości Europy

Nowa Konfederacja objęła patronatem medialnym Konferencję "Europa. Strategie przyszłości"! Jej celem jest zbudowanie kompleksowego zrozumienia globalnych napięć oraz identyfikacja strategicznych wyzwań technologicznych i geopolitycznych dla UE

Data: 17 maja 2024
Miejsce: Aula im. J. Baszkiewicza | Uniwersytet Warszawski

Centrum Debaty Publicznej, projekt tworzony przy wsparciu Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza na KonferencjęCE 2024! To niepowtarzalna okazja do zgłębienia kompleksowych wyzwań, przed którymi stoi Unia Europejska. Wydarzenie skupia ludzi młodych, pełnych pasji do tworzenia przestrzeni dla wymiany myśli i poglądów z różnych środowisk.

O Konferencji

KonferencjaCE 2024 to interdyscyplinarna platforma, na której uczestnicy wspólnie poszukają innowacyjnych rozwiązań, umacniając pozycję Unii Europejskiej w dynamicznym, zmieniającym się świecie. Celem jest zbudowanie kompleksowego zrozumienia globalnych napięć oraz identyfikacja strategicznych wyzwań technologicznych i geopolitycznych dla UE.

Panel I: „Spóźniony start – Unia Europejska w globalnym wyścigu technologicznym”

Z założenia ma być to podróż przez kluczowe kwestie związane z rolą technologii w przyszłości Unii Europejskiej! Na tym panelu zgłębimy nie tylko konkurencję w rozwoju sieci 5G, ale także przyjrzymy się pozycji UE w globalnej rywalizacji technologicznej.

Rozmowa nie będzie się jednak ograniczała tylko do tego! Przed nami także analiza współpracy z USA w obszarach sztucznej inteligencji, uzbrojenia, mikrochipów i kosmosu. To doskonała okazja, by zrozumieć, jakie możliwości przynosi nam partnerstwo transatlantyckie.

Uwaga! To nie wszystko. Dyskusja obejmie również kwestie innowacji i cyfryzacji jako kluczowych elementów międzynarodowej współpracy. A wszystko to przy uwzględnieniu Europejskiego projektu cyfrowego rynku jednolitego, który stanowi fundament dla przyszłych osiągnięć UE.

Panel II: „Twierdza Europa – bezpieczeństwo Unii wobec zagrożeń militarnych i migracyjnych”

Panel ten ma być „przeprawą” przez najbardziej palące zagrożenia, jakie stoją przed Europą w XXI wieku! W ramach panelu rozmówcy skupią się na analizie bezpośrednich zagrożeń geopolitycznych, które dotykają nas wszystkich.

Rozważą konsekwencje konfliktów i napięć na Bliskim Wschodzie oraz Kaukazie dla bezpieczeństwa Europy. Nie ograniczą się jedynie do analizy, ale przeanalizują również napięcia na Morzu Czerwonym, które wpływają na stabilność całego regionu.

To nie wszystko! Omówione zostaną także kryzysy migracyjne z Afryki Północnej do krajów śródziemnomorskich, ukazując zarówno wyzwania humanitarne, jak i polityczne, z jakimi mierzy się Europa.

Panel ten poświęci także uwagę polityce bezpieczeństwa i dyplomatycznym odpowiedziom Unii Europejskiej na współczesne zagrożenia. Paneliści będą rozważać strategie wobec kryzysu ukraińskiego oraz konfliktu w strefie Gazy, szukając najlepszych rozwiązań dla stabilności i pokoju w Europie i na świecie.

O Organizatorze

Centrum Debaty Publicznej to projekt tworzony przy wsparciu Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenia w ramach CDP są realizowane przez ludzi młodych, pełnych pasji do tworzenia przestrzeni, dla wymiany myśli i poglądów z różnych środowisk. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych gości, koncentrujemy się na organizacji konferencji, debat oraz spotkań na aktualne tematy, w których udział biorą przedstawiciele świata polityki, nauki, kultury, sportu czy biznesu. Propagujemy otwartość i równość w dyskusji. Zachęcają do stawiania trudnych pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Nie przegap tej unikalnej okazji! Dołącz do nas na KonferencjiCE 2024 i wspólnie poszukajmy rozwiązań dla przyszłości Unii Europejskiej!

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo