Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Śmieszne filmiki przykrywką dla dezinformacji. Platformy sieciowe budzą zaniepokojenie władców świata

Waszyngton zajął się wymuszeniem sprzedaży amerykańskich operacji TikToka przedsiębiorstwu mającemu siedzibę w USA. Pekin odpowiedział zakazem eksportu kodu. Skąd ta wojna? Fragment książki „Era Sztucznej Inteligencji”.
Wesprzyj NK
Przez granice państwowe od dawna przenikały nowe idee i trendy, włącznie z tymi krzewionymi z rozmyślnie szkodliwymi zamysłami – nigdy jednak nie działo się to na taką skalę jak teraz. Choć ogólnie panuje konsensus odnośnie do istotności zapobiegania temu, by intencjonalnie upowszechniana, oszczercza dezinformacja kształtowała społeczne tendencje i polityczne wydarzenia, realizacja tego zamiaru rzadko okazuje się precyzyjna czy kończąca się całkowitym powodzeniem. Jeśli działania takiej SI nie zahamuje się wystarczająco wcześnie, manualna identyfikacja i unieszkodliwianie rozsiewanych przez nią treści za pomocą jednostkowych analiz i decyzji okazałyby się czymś niezwykle trudnym Jednak w przyszłości zarówno „ofensywa”, jak i „defensywa” – czyli zarówno upowszechnianie dezinformacji, jak i próby jej zwalczania – będą w coraz większym stopniu zautomatyzowane i powierzane SI. GPT-3, czyli...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

pełnił funkcję 56. Sekretarza Stanu od września 1973 do stycznia 1977. Pełnił również funkcję Asystenta Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Narodowego od stycznia 1969 do listopada 1975. Otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1973, Medal Prezydencki Wolności w 1977 r. i Medalem Wolności w 1986 r. Obecnie jest prezesem Kissinger Associates, Inc., międzynarodowej firmy konsultingowej.
jest technologiem, przedsiębiorcą i filantropem. Jako dyrektor generalny Google był pionierem transformacji Google ze start-upu z Doliny Krzemowej w światowego lidera technologicznego. Pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Google w latach 2001-2011, prezesa wykonawczego w latach 2011-2018, a ostatnio jako doradca techniczny w latach 2018-2020. Pod jego przywództwem Google radykalnie powiększyło swoją infrastrukturę i zdywersyfikowało ofertę produktów, zachowując przy tym silną kulturę innowacyjności. Przed rozpoczęciem kariery w Google Eric zajmował kierownicze stanowiska w firmach Novell i Sun Microsystems, Inc.
jest inauguracyjnym dziekanem MIT Schwarzman College of Computing. Wcześniej pełnił funkcję dziekana założyciela i wicedyrektora Cornell Tech, zorientowanej na technologię cyfrową szkoły wyższej utworzonej przez Cornell University w Nowym Jorku. Ma połączenie doświadczenia akademickiego i branżowego, jako członek wydziału informatyki w Cornell i MIT, badacz i menedżer w Xerox Palo Alto Research Center (PARC) oraz CTO start-upu fintech. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady Fundacji Johna D. i Catherine T. MacArthur oraz członka zarządów Corning Inc. i Amazon.com.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo