Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Skazani na recesję? Gospodarka po pandemii – Mączyńska, Zybała, Kaźmierczak, Biga [nagranie]

W jakim stanie znajduje się polska gospodarka po pierwszej fali pandemii? Czy przyjęte tarcze antykryzysowe okazały się skuteczne? Które branże są najbardziej narażone na recesję? Z czego wynikają prognozy Komisji Europejskiej, które przewidują dla Polski najniższą recesję w UE?

O sytuacji w polskiej gospodarce i perspektywie spowolnienia dyskutowali:

  • prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego),
  • prof. Andrzej Zybała (kierownik Katedry Polityki Publicznej SGH),
  • dr Bartłomiej Biga (Katedra Polityk Publicznych UEK) oraz
  • Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców).

Dyskusję poprowadził red. Paweł Oksanowicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzi cykliczny program „Bizon-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” w MUZO.FM.

DebataNK „Skazani na recesję? Gospodarka po pandemii” odbyła się 30 lipca 2020 roku. Partnerami debaty byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo