Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Salon Dyskusyjny NK „Czy polska polityka wschodnia wyczerpała swoje możliwości?” [nagranie]

Jaki jest bilans polskiej polityki wschodniej po 30 latach? Czy potrzebujemy rewizji doktryny Mieroszewskiego i Giedroycia? Jak powinna wyglądać strategia państwa polskiego na Wschodzie i pomoście bałtycko-czarnomorskim w XXI wieku? Czy Chiny będą ważnym graczem w Europie Wschodniej?

O perspektywie nowego otwarcia w polskiej polityce wschodniej rozmawiali goście Salonu Dyskusyjnego NK „Czy polska polityka wschodnia wyczerpała swoje możliwości?”. Wystąpienia wprowadzające przedstawili: dr Jacek Bartosiak (Czy będziemy zmieniać doktrynę Giedroycia i Mieroszewskiego) oraz Agnieszka Romaszewska-Guzy (Polskie wpływy na Wschodzie: potencjał i realia).

 

 

Wystąpienie dra Jacka Bartosiaka Czy będziemy zmieniać doktrynę Giedroycia i Mieroszewskiego  wraz z podsumowaniem:

 

Wystąpienie Agnieszki Romaszewskiej-Guzy Polskie wpływy na Wschodzie: potencjał i realia  wraz z podsumowaniem:

 

W dyskusji otwartej udział wzięli: amb. Jerzy Marek Nowakowski, dr Cornelius Ochmann (Dyrektor FWPN), dr Tomasz Deptuch („Układ Sił”), Bartosz Tesławski (Eastbook.eu), Mateusz Łakomy (Polskie Towarzystwo Geopolityczne), Patryk Gorgol (prawnik, współpracownik NK) oraz Wojciech Gwiazda (PMI). Salon poprowadził Bartłomiej Radziejewski.

Salon Dyskusyjny NK “Czy polska polityka wschodnia wyczerpała swoje możliwości? odbył się 31 stycznia 2020 r. w Świetlicy Wolności. Partnerami Salonu byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo