fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jak wesprzeć finansowanie Wydawnictwa Nowej Konfederacji, nie dokładając do tego ani złotówki?

Wsparcie nie zawsze musi być finansowe – tym razem prosimy dosłownie o jedno kliknięcie. Presja ma sens!

Szanowni Państwo,

ważnym celem na ten rok było dla nas wydanie książek Astropolitik: Classical Geopolitics in the Space Everetta. C. Dolmana oraz Has China won? Kishore’a Mahbubaniego. Wiemy doskonale, jak wielkim zainteresowaniem z Państwa strony cieszą się sprawy międzynarodowe. Z tym większym przekonaniem zdecydowaliśmy się rozpocząć proces wydawniczy powyższych prac autorstwa absolutnego klasyka astropolityki oraz wybitnego dyplomaty i analityka.

Dolman bierze na warsztat problem geopolityki wkraczającej w przestrzeń kosmiczną. Nawet jeśli brzmi to jak science fiction, to jest to science fiction dziejące się na naszych oczach, a geopolityka w kosmosie jest wyzwaniem, z którym będziemy musieli się zmierzyć (tak, Polska również!) w nadchodzących latach. Tym bardziej, że diagnozy geopolityczne zaczynają przypominać ponure i celne proroctwa, a nie abstrakcyjne tezy teoretyków.

Mahbubani z kolei opisuje fundamentalną zmianę systemu światowego związaną z ekspansją Chin, która ciągle nie cieszy się w Polsce zainteresowaniem adekwatnym do wagi tematu. Chcieliśmy również, jako że spojrzenie Mahbubaniego jest Chinom dość mocno przychylne, przygotować wydanie krytyczne tej książki.

Wierzymy, że opinia publiczna bardzo zyska na dostępie do polskiego przekładu tych tytułów. Nie możemy ich jednak wydać wyłącznie własnym nakładem środków, ponieważ są to niszowe pozycje, bez szansy na duży komercyjny sukces.

Niestety, na ten konkretny cel nie udało nam się otrzymać dofinansowania z Instytutu Książki – wniosek został odrzucony. Złożyliśmy odwołanie, ale jego skuteczność może zależeć od Państwa pomocy! Chcemy prosić o Państwa zaangażowanie – zajmie to mniej niż 5 minut, a może przynieść zupełnie realny efekt. Prosimy o wysłanie krótkiego maila na adres Instytutu Książki (czasopisma@instytutksiazki.pl). Jego treść znajdą Państwo poniżej – wystarczy skopiować i kliknąć „wyślij”!

********************************************

Szanowni Państwo,

niewydanie polskiego tłumaczenia „Astropolitik: Classical Geopolitics in the Space” Everetta. C. Dolmana oraz „Has China won?” Kishore’a Mahbubaniego byłoby wielką stratą dla polskiej opinii publicznej i jakości debaty o polityce międzynarodowej. Uzyskanie dofinansowania na te publikacje jest przedmiotem starań Nowej Konfederacji. Bardzo proszę o uznanie niniejszego listu za wyraz wsparcia dla jej starań w tym zakresie.

Z poważaniem

********************************************

Jeżeli chcesz dodatkowo wesprzeć Wydawnictwo Nowej Konfederacji – kliknij baner poniżej!

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz