Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Indie w globalnym układzie sił: Przedsprzedaż książki Shivshankara Menona już trwa!

Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.

Indie od lat odgrywają coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej. Rosnąca rywalizacja z Chinami, strategiczne sojusze i rola w kształtowaniu polityki Azji sprawiają, że ich działania mają ogromny wpływ na globalny ład.

W książce „Indie i geopolityka Azji: historia i teraźniejszość”, Shivshankar Menon – doświadczony polityk i dyplomata – rzuca światło na wyzwania, z którymi Indie muszą się mierzyć, oraz na strategie, które pozwalają im na zdobycie statusu jednego z kluczowych graczy światowych. Autor szczegółowo analizuje:

  • jak Indie balansują pomiędzy współpracą a rywalizacją z Chinami,
  • jakie lekcje płyną z historii ich polityki zagranicznej,
  • dlaczego ich perspektywa jest tak istotna w zrozumieniu współczesnych stosunków międzynarodowych.

🎉 Dobra wiadomość! Książka jest już dostępna w przedsprzedaży, a z tej okazji możesz skorzystać z 40% zniżki.

📚 To lektura obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów geopolityki, międzynarodowych relacji i przyszłości światowego ładu. Dowiedz się, jak Indie kształtują rzeczywistość, która dotyczy nas wszystkich.

Oferta przedsprzedażowa trwa tylko do [data]. Nie przegap okazji, by zgłębić jedną z najważniejszych perspektyw w dzisiejszej polityce globalnej!

👉 Zamów książkę tutaj

Zrozum świat, w którym żyjesz – zacznij od Indii.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo