Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Raport z frontu – perspektywa rosyjskiej ofensywy oraz nowe dostawy uzbrojenia, kandydatura Finlandii i Szwecji do NATO z uwzględnieniem akcentów tureckich, wydarzenia na Bliskim Wschodzie – wybuchy w Iranie oraz eskalacja na linii Palestyna-Izrael, wybory prezydenckie w Czechach, Brazylia – Lula oraz perspektywy dla brazylijskiej polityki. – o tym wszystkim w najnowszym odcinku Miesięcznika Zagranicznego Nowej Konfederacji!
Wydarzenia minionego miesiąca komentują:
amb. Jerzy Marek Nowakowski – historyk, dziennikarz, publicysta i polityk, były ambasador RP na Łotwie i w Armenii,
dr Małgorzata Bonikowska – politolog, wykładowca akademicki, doradca rządowy, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych,
Marek Budzisz – ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu, historyk, publicysta, analityk ds. geopolitycznych,
Rozmowę prowadzi Mateusz Grzeszczuk – prowadzący podcast Podróż bez Paszportu (@podrozbezpaszportu) oraz współpracownik pisma Układ Sił.
Chcesz więcej? Naszą codzienną działalność napędza wsparcie Darczyńców!
Zostań jednym z nich, abyśmy mogli kontynuować swój wkład w polską debatę strategiczną!
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Atak na trzy bazy wojskowe, w tym bazę na pograniczu Syrii i Jordanii, turecki parlament zatwierdza wniosek Szwecji o przystąpienie do NATO, Chiny negocjują z Iranem, a Korea Północna strzela ze wschodniego wybrzeża - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Iran i Pakistan wymierzają sobie wzajemne ciosy, na Morzu Czerwonym Huti ostrzeliwują marynarkę wojenną USA oraz Wielkiej Brytanii, Turcja strzela do Iraku i Syrii. Tymczasem, Tajwan wyłania nowego prezydenta i ciekawą większość parlamentarną, a w Davos trwa kolejne Forum Ekonomiczne - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Na Bliskim Wschodzie trwa kruchy rozejm, choć notowane są przypadki wzajemnych oskarżeń o użycie broni. Tymczasem, zdaje się zbliżać czas rozliczeń w izraelskiej armii - czy obejmie on także premiera Netanjahu? Ponadto, Erdogan wzmacnia wpływy w Afryce, która staje się nowym teatrem politycznej gry. O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Na Bliskim Wschodzie wrze, a do USA wybiera się Xi Jinping - czy nakreśli się nowa strefa wpływów? Erdogan testuje cierpliwość partnerów, Iran stawia na eskalację, Strefa Gazy to nowe Aleppo. Jaka przyszłość czeka Izrael i Palestynę? O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Putin jedzie do Pekinu z wielkimi nadziejami, wraca wyłącznie z umową zbożową, lecz Xi Jinping zdaje się dać mu także twarz. Europę reprezentują w Pekinie Orban i Vucić, a do Izraela przylatuje Joe Biden. Jordania twierdzi jednak, że z Bidenem nie ma o czym rozmawiać. Bliski Wschód wrze, lecz o Ukrainie robi się coraz ciszej. Co dalej? O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Niepokojące dane dotyczące chińskiej gospodarki - bankructwo największej firmy budowlanej, rosnące bezrobocie i juan notujący straty w odniesieniu do dolara, chaos w Izbie Reprezentantów jako wydarzenie bez precedensu oraz Ukraina w obliczu końca amerykańskiego wsparcia finansowego - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym Nowej Konfederacji
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie