Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Błażej Sajduk dla Radia Kraków: Klasa polityczna wreszcie powinna obudzić się w XXI wieku

Współpracownik Nowej Konfederacji opowiadał o zagrożeniach dla Polski, płynących z ataków hakerskich i cyberwojny.

“Ataki na skrzynki e-mailowe polskich polityków, to sygnał alarmowy dla całej klasy politycznej, która wreszcie powinna obudzić się w XXI wieku”

Gościem audycji Jacka Bańki na antenie Radia Kraków był Błażej Sajduk. Współpracownik Nowej Konfederacji opowiadał o zagrożeniach dla Polski, płynących z ataków hakerskich i cyberwojny.

Zapraszamy do odsłuchu: [LINK]

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz