Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

#8 Biden zadeklarował gotowość do globalnego konfliktu – Budzisz, Nowakowski, Walkowicz

Jaki jest stan walk na ukraińskim froncie i czy rozmowy pokojowe przyniosą wreszcie jakieś ustalenia? Czy wizyta Bidena w Warszawie rzeczywiście nic nie przyniosła? Na co czeka Łukaszenko i czy Zachód może jeszcze liczyć na odwilż w relacjach z Białorusią? Czy Węgry pod przewodnictwem Wiktora Orbana są rosyjską piątą kolumną w Europie oraz czy to już koniec projektu Trójmorza?

W Miesięczniku Zagranicznym biorą udział:

  • Marek Budzisz –ekspert ds. Rosji i krajów postsowieckiego Wschodu, członek zespołu Strategy&Future i współpracownik Nowej Konfederacji. Autor książek z zakresu polityki rosyjskiej oraz wschodniej,
  • Jerzy Marek Nowakowski – prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, były ambasador RP w Armenii oraz Łotwie, współpracownik Nowej Konfederacji.

Dyskusję prowadzi Jarosław Walkowicz – szef działu debat i materiałów wideo Nowej Konfederacji.

 

Materiał dostępny również w serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz