Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

ZAPROSZENIE – Zybertowicz vs Radziejewski: Czy informacja staje się nową bronią? | 10.09

Czy informacja stała się nową bronią? Jak technologie cyfrowe wpływają na równowagę sił na świecie? Jakie wyzwania stoją przed suwerennością państw w erze cyfryzacji?

Zapraszamy na fascynującą debatę zatytułowaną „Geopolityka danych: Czy informacja staje się nową bronią?”, która odbędzie się 10 września 2024 roku o godzinie 18:00 w Kawiarni Agere Contra, przy ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie!

Bartłomiej Radziejewski, autor książki „Nowy porządek globalny. Mocarstwa, średniacy i niewidzialne siły kierujące światem”, prezes Nowej Konfederacji.

Prof. Andrzej Zybertowicz, autor książki „Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce”, socjolog i doradca prezydenta RP.

Debata będzie moderowana przez Tomasza Sztrekera twórcę Agere Contra.

W trakcie dyskusji poruszone zostaną kluczowe zagadnienia:

  • Cyberbezpieczeństwo w polityce międzynarodowej: jak technologie cyfrowe wpływają na bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe?
  • Wpływ sztucznej inteligencji na globalną równowagę sił: czy rozwój SI może zmienić tradycyjne pojęcie potęgi w stosunkach międzynarodowych?
  • Cyfrowe zagrożenia jako nowe pole rywalizacji: czy cyberataki mogą zastąpić tradycyjne działania wojenne?
  • Cyfrowy imperializm i rola dezinformacji: jak dominacja technologiczna i manipulacja informacją wpływają na stabilność międzynarodową?

Po debacie zapraszamy na spotkanie networkingowe, gdzie będzie okazja do rozmów z autorami i innymi uczestnikami. Będzie również możliwość zakupu książek i uzyskania autografów od obu autorów!

Uczestnictwo w debacie jest bezpłatne ale obowiązuje konieczność rejestracji!

Serdecznie zapraszamy do udziału

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo