Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Oczywistym jest, że w tle konfliktu zbrojnego na Ukrainie, toczą się starcia dyplomatyczne i rozmowy ponad ukraińskimi głowami – gdzie należy upatrywać klucza do zrozumienia najbliższych tygodni na froncie? Który z dyskutujących ze sobą kręgów będzie miał decydujący wpływ na dalsze losy wojny? Po co było Polsce forsowanie niemożliwej do realizacji szybkiej ścieżki członkostwa Ukrainy w NATO w czasie szczytu Sojuszu w Wilnie? Marketingowiec Kissinger, nostalgiczny Xi, czy sygnał Chin, że gotowe są na powrót do naprawy relacji z USA – w jaki sposób powinniśmy czytać spotkanie Kissinger-Xi Jinping w Pekinie? A ponadto, globalne Południe zwiera szyki i reorganizuje lokalne sojusze.
W najnowszym odcinku Dwutygodnika Zagranicznego Nowej Konfederacji wydarzenia międzynarodowe ostatnich dni komentują:
amb. Jerzy Marek Nowakowski – historyk, dziennikarz, publicysta i polityk. Podsekretarz stanu w KPRM (1997–2001), ambasador RP na Łotwie (2010–2014) i w Armenii (2014–2017), prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego,
amb. Krzysztof Płomiński – politolog i dyplomata, urzędnik państwowy, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Iraku (1990–1996) i Arabii Saudyjskiej (1999–2003), wykładowca akademicki, doradca dyplomatyczny Krajowej Izby Gospodarczej,
dr Tomasz Gajewski – politolog, doktor nauk humanistycznych, adiunkt, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych,
Robert Kuraszkiewicz – menadżer, publicysta, autor książek, stały współpracownik Nowej Konfederacji,
Prowadzi Gabriela Masztafiak – Nowa Konfederacja
Nasza codzienna praca nie byłaby możliwa bez wsparcia Darczyńców! Zostań jednym z nich, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci jakościowych treści!
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Atak na trzy bazy wojskowe, w tym bazę na pograniczu Syrii i Jordanii, turecki parlament zatwierdza wniosek Szwecji o przystąpienie do NATO, Chiny negocjują z Iranem, a Korea Północna strzela ze wschodniego wybrzeża - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Iran i Pakistan wymierzają sobie wzajemne ciosy, na Morzu Czerwonym Huti ostrzeliwują marynarkę wojenną USA oraz Wielkiej Brytanii, Turcja strzela do Iraku i Syrii. Tymczasem, Tajwan wyłania nowego prezydenta i ciekawą większość parlamentarną, a w Davos trwa kolejne Forum Ekonomiczne - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Na Bliskim Wschodzie trwa kruchy rozejm, choć notowane są przypadki wzajemnych oskarżeń o użycie broni. Tymczasem, zdaje się zbliżać czas rozliczeń w izraelskiej armii - czy obejmie on także premiera Netanjahu? Ponadto, Erdogan wzmacnia wpływy w Afryce, która staje się nowym teatrem politycznej gry. O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Na Bliskim Wschodzie wrze, a do USA wybiera się Xi Jinping - czy nakreśli się nowa strefa wpływów? Erdogan testuje cierpliwość partnerów, Iran stawia na eskalację, Strefa Gazy to nowe Aleppo. Jaka przyszłość czeka Izrael i Palestynę? O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Putin jedzie do Pekinu z wielkimi nadziejami, wraca wyłącznie z umową zbożową, lecz Xi Jinping zdaje się dać mu także twarz. Europę reprezentują w Pekinie Orban i Vucić, a do Izraela przylatuje Joe Biden. Jordania twierdzi jednak, że z Bidenem nie ma o czym rozmawiać. Bliski Wschód wrze, lecz o Ukrainie robi się coraz ciszej. Co dalej? O tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym!
Niepokojące dane dotyczące chińskiej gospodarki - bankructwo największej firmy budowlanej, rosnące bezrobocie i juan notujący straty w odniesieniu do dolara, chaos w Izbie Reprezentantów jako wydarzenie bez precedensu oraz Ukraina w obliczu końca amerykańskiego wsparcia finansowego - o tym w najnowszym Dwutygodniku Zagranicznym Nowej Konfederacji
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie