Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Trójkąt Weimarski został utworzony w sierpniu 1991 roku w Weimarze przez ówczesnych ministrów spraw zagranicznych Polski, Francji i Niemiec. Jego powstanie miało na celu przezwyciężenie podziałów Europy oraz integrację Polski ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi. Cel ten został osiągnięty poprzez przystąpienie Polski do NATO i UE.
Jak pokazuje sondaż z 2022 r., współpraca między krajami Trójkąta Weimarskiego jest oceniana jako bardzo lub dość ważna przez zdecydowaną większość respondentów w Niemczech i Polsce oraz przez prawie połowę respondentów we Francji. Z drugiej strony, tylko niewielka mniejszość uważa, że taka współpraca nie ma znaczenia dla integracji europejskiej.
Dlaczego tak wysokie poparcie społeczne dla projektu nie obejmuje projektów na dużą skalę realizowanych na szczeblu państwowym?
W dyskusji udział wzięli:
Dyskusję prowadzi: Gabriela Masztafiak – Nowa Konfederacja
DYSKUSJA ODBYŁA SIĘ W RAMACH PROJEKTU REALIZOWANEGO PRZEZ NOWĄ KONFEDERACJĘ, FUNDACJĘ WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ ORAZ EUROPA-UNION DEUTSCHLAND e.V.
Chcesz więcej? Ambitne treści, wnikliwe analizy, ożywione dyskusje i książki, które pozwalają zrozumieć – to wszystko potrzebuje silnych sojuszników. Dzięki Twojemu wsparciu najlepsze wciąż przed nami! Wesprzyj nas!
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Marcinem Lupą
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Nie przegap okazji, by poznać zakulisowy świat polskiej dyplomacji i polityki oraz porozmawiać z autorami książki
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z dr Krzysztofem Rakiem
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z gen. Leonem Komornickim
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z gen. Bogusławem Samolem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie