Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Polska i Niemcy w XXI wieku: dokąd zmierzamy? – Rak, Kucharczyk, Traczyk

17 czerwca 1991 roku odbudowująca się po latach komunizmu Rzeczpospolita podpisała z Republiką Federalną Niemiec Traktat o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy. Zapraszamy do debaty, w której nasi goście oceniają minione 30 lat i prognozują jak stosunki na linii Warszawa – Berlin będą wyglądać w przyszłości.

 

Udział biorą:

  • prof. Grzegorz Kucharczykczłonek rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, historyk, autor wielu książek m.in. nt. historii Niemiec oraz Prus, a także Chrystofobii,
  • dr Krzysztof Rakdyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, historyk filozofii,
  • Adam Traczykwspółzałożyciel i wiceprezes think tanku Global.Lab, współpracownik Niemieckiej Rady Stosunków Międzynarodowych.

Dyskusję prowadzi Jarosław Walkowicz – twórca wydarzeń NK oraz kierownik Księgarni

 

 

Partnerem debaty jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo