Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Scenariusze dla Ukrainy: Radziejewski, Pacek, Wyrwał, Lachowski

Mocne spotkanie trzech perspektyw postrzegania wojny na Ukrainie - wojskowa, analityczna i dziennikarska. Czy Stany Zjednoczone chcą zwycięstwa Ukrainy, czy wyłącznie nie chcą całkowitej porażki Rosji? Czyja pomoc okaże się kluczowa? W jakich barwach maluje się przyszłość Ukrainy?

Niespełna miesiąc pozostał do pierwszej rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wojna, która w założeniach rosyjskiego sztabu miała trwać 2 tygodnie, eskaluje z każdym kolejnym atakiem rakietowym na ukraińskim terytorium. Miliony ludzi odciętych od prądu i ciepła obserwuje postępy wojsk, na zmianę śląc na front apele o dalszą walkę i obawy o przyszłość. Na mgliste warunki pokoju nie ma zgody nie tylko wśród walczących stron, lecz także wśród krajów zachodnich.

Jakie niesie to za sobą konsekwencje? 

Swoimi obserwacjami na temat konfliktu ukraińsko-rosyjskiego dzielą się:

  • Bartłomiej Radziejewski – politolog, publicysta, prezes Nowej Konfederacji,
  • gen. Bogusław Pacek – wojskowy i naukowiec, profesor nauk społecznych, doktor habilitowany nauk wojskowych, generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku,
  • red. Marcin Wyrwał – dziennikarz Onet.pl specjalizujący się w tematyce obronności, korespondent wojenny,
  • red. Mateusz Lachowski – dziennikarz Polsat News i Newsweeka, korespondent wojenny na Ukrainie,

Moderuje red. Jaśmina Nowak – Radio WNET.

 

 

Chcesz więcej? Zorganizuj kolejne spotkania wspólnie z nami! Jakościowa dyskusja i odwaga myślenia wymaga sojuszników. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby móc dostarczać kolejnych ambitnych treści! Wspieraj NK!

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo