Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

ZAPROSZENIE: Ład chiński czy ład z Chinami? – Góralczyk, Miszczak, Haliżak, Pyffel | 12.04 Warszawa

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU ABY BYĆ NA BIERZĄCO!

Debata odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, tj. w Gmachu Audytoryjnym Uniwersytetu Warszawskiego – ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 303 na 3. piętrze. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek prof. Bogdana Góralczyka, a także innych tytułów z naszego Wydawnictwa oraz Księgarni.

Udział w dyskusji wezmą:

  • prof. Bogdan Góralczyk – politolog i sinolog, profesor i poprzedni dyrektor Centrum Europejskiego UW. Były ambasador RP na Filipinach, w Tajlandii oraz w dawnej Birmie w latach 2003-2008. Współpracownik Nowej Konfederacji i patron Działu Azjatyckiego NK, autor m.in. „Nowy długi marsz. Chiny ery Xi Jinpinga”;
  • prof. Edward Haliżak – badacz stosunków międzynarodowych i azjanista. W latach 1991-2016 Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych WDiNP UW. Założyciel Polskiego Towarzystwa Międzynarodowego, redaktor naukowy „Geoekonomii”;
  • prof. Krzysztof Miszczak – sinolog i niemcoznawca. Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego SGH. Radca generalny w KPRM (2013-2020). Od 2021 radca generalny w Sejmie RP;
  • Radosław Pyffel – kierownik studiów „Biznes chiński” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Poprzednio przedstawiciel Polski i alternate director w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB). Patron Działu Azjatyckiego NK. Autor „Biznes w Chinach. Jak odnieść sukces w chińskim świecie”.

Wstęp do dyskusji wygłoszą prof. Jakub Zajączkowski (kierownik Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPISM UW) oraz Jarosław Walkowicz (koordynator działu wydarzeń Nowej Konfederacji).

Ze względu na ograniczenia związane z wielkością sali obowiązuje kolejność przybycia na miejsce. Debata będzie również nagrana i opublikowana na kanale Youtube Nowej Konfederacji.

Współorganizatorzy: Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Centrum Europejskie UW.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo