Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
9 stycznia, w historycznych wnętrzach Fabryki Norblina w Warszawie, odbyła się debata stacjonarna wokół książki „Nowy porządek globalny”. Oczywiście, oprócz samego autora, w rozmowie udział wzięli:
Ambitniejsze mniejsze Państwa mają możliwość pełnić role moderatorów – nie tworzyć, ale mieć realny wpływ
Debatę rozpoczął autor książki, Bartłomiej Radziejewski, który przedstawił główne tezy swojego dzieła i zaprezentował spostrzeżenia na temat przyszłości stosunków międzynarodowych. Prelegenci podkreślali wagę geografii i roli mniejszych państw na arenie międzynarodowej. Generał Leon Komornicki zwrócił uwagę, że „geografia modyfikuje całą strukturę narodową”, co ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia globalnych procesów. Konrad Szymański zgodził się ze zdaniem Bartłomieja Radziejewskiego , iż „ambitniejsze mniejsze Państwa mają możliwość pełnić role moderatorów – nie tworzyć, ale mieć realny wpływ”, co otworzyłoby nowe perspektywy dla polityki zagranicznej Polski. Nie zawsze, ze sformułowaniami zawartymi w książce, zgadzał się profesor Roman Kuźniar, co podkreślał niejednokrotnie w swoich wypowiedziach – “zapewne jest teraz modniej i wygodniej powoływać się na realizm”.
Debata była nie tylko okazją do omówienia treści książki, ale także stanowiła inspirującą wymianę myśli i perspektyw na temat współczesnej geopolityki. Publiczność miała okazję do zadawania pytań i angażowania się w dyskusję. Na miejscu można było zakupić egzemplarze papierowe książki “Nowy Porządek Globalny” wraz z autografem autora, co stanowiło wyjątkową okazję dla miłośników literatury geopolitycznej.
Premiera na kanele YouTube Nowa Konfederacja, niedziela 14.01.24, godzina 16:00.
Zapraszamy do zakupu książki w księgarni NK.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Poszukujemy osoby na stanowisko ASYSTENT ZESPOŁU w wymiarze 8 godzin dziennie. Oczekujemy znajomości pakietu Office, dobrych zdolności organizacyjnych, samodyscypliny i zaangażowania
Dołącz do nas w debacie dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką może odegrać Polska. Wspólnie zastanowimy się nad kluczowymi wyzwaniami i możliwościami, które stoją przed naszą wspólnotą w nadchodzącej kadencji.
Zatrudniamy na stanowisko Specjalista ds. wydawniczo-promocyjnych
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie