Geopolityczne trzęsienie ziemi – Bonikowska, Nowakowski, Kuraszkiewicz, Parafianowicz | 11.07

Debata stacjonarna zorganizowana z okazji premiery książki „Geopolityczne trzęsienie ziemi. Jak rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła świat”, antologii tekstów Autorów Nowej Konfederacji, która wydawana jest przez Wydawnictwo Nowej Konfederacji!

Spotkanie rozpocznie się 11 lipca o godzinie 17:00 w Bibliotece i Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 178A. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki Geopolityczne trzęsienie ziemi. Jak rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła świat, a także innych tytułów naszego Wydawnictwa oraz uczestników debaty.

O skutkach napaści Rosji na Ukrainę dyskutują:

• prof. Agnieszka Legucka – analityczka ds. Rosji w programie Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Prorektor Akademii Obrony Narodowej w latach 2015–2016;
  • dr Małgorzata Bonikowska – politolożka, nauczycielka akademicka i doradca rządowy, specjalistka ds. stosunków międzynarodowych. Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz fundacji THINTANK;
  • amb. Jerzy Marek Nowakowski – współautor książki „Geopolityczne trzęsienie ziemi”. Prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Były ambasador RP w Armenii oraz Łotwie;
  • Robert Kuraszkiewiczwspółautor książki „Geopolityczne trzęsienie ziemi”. Były prezes Banku Pocztowego, przedsiębiorca, historyk i publicysta. W latach 80. działał w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski;
  • Zbigniew Parafianowicz – politolog, redaktor „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej dziennikarz „Życia” i „Dziennika”, specjalizujący się w tematyce ukraińskiej.

Debatę prowadzi Bartosz Tesławski– redaktor naczelny portalu NaWschodzie.pl, specjalizujący się w tematyce Białorusi i Europy Wschodniej.

Spotkanie odbyło się 11 lipca w Bibliotece i Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie. Współorganizatorzy: Biblioteka i Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).