Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Czyj aparat pojęciowy: Jacka Bartosiaka, autora książki „Koniec końca historii” czy Andrzeja Zybertowicza, autora książki „Cyber kontra real”, lepiej pozwala zrozumieć zakręt, na którym obecnie jest ludzkość? Czy „koniec końca historii” można zrozumieć bez rozważenia konsekwencji rewolucji cyfrowej? Czy klasyczne kategorie geopolityki wystarczają, by zarysować ścieżkę odbudowy planetarnej, strategicznej równowagi? Gdzie jest większy potencjał władzy i sprawczości: w Waszyngtonie czy w Dolinie Krzemowej?
W konfrontacji dwóch autorów książek Wydawnictwa Nowej Konfederacji biorą udział:
W roli prowadzącego red. Igor Janke – dziennikarz, publicysta, autor książek i autorskiego podcastu Układ otwarty, prezes think tanku Instytut Wolności.
Debata odbyła się w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytucie Audiowizualnym. Współorganizatorzy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:
Jak zwykle i zawsze w Historii – na polu walki tej czy innej, obecnie: militarnej, wojskowej – Ukraina/wojna i jej ciąg dalszy.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
"Planetę naprawdę spowija sieć połączeń, a te połączenia są o wiele, wiele dłuższe niż wszystkie granice na świecie razem wzięte. Ale jednocześnie mamy więcej granic niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy więc interesujący paradoks."
„Większość z nas jest dzisiaj na etapie nieuświadamianej niekompetencji, jeśli chodzi o wiedzę, jak owoce cyfrowej rewolucji są wykorzystywane przez tych, którzy to potrafią. ” Czy wobec cyfrowej rewolucji mamy jeszcze szanse zarówno jako jednostki i społeczeństwo?
Lobby izraelskie w USA - monolit czy typowa skłócona diaspora, zbiór instytucji czy nieformalnych powiązań? Jaka jest jego realna siła? Wg Johna Measheimera - znaczna na tyle, że właściwie kształtuje politykę bliskowschodnią USA, wg np. Noama Chomskiego - jest mitem napędzanym przez teoria spiskowe.
Mocne spotkanie trzech perspektyw postrzegania wojny na Ukrainie - wojskowa, analityczna i dziennikarska. Czy Stany Zjednoczone chcą zwycięstwa Ukrainy, czy wyłącznie nie chcą całkowitej porażki Rosji? Czyja pomoc okaże się kluczowa? W jakich barwach maluje się przyszłość Ukrainy?
W książce wydanej w 2013 roku Joshua Kurlantzick opisuje wyzwania i problemy stojące wówczas przed demokracją. Co zawarłby w swojej książce, gdyby powstała w 2022 roku? Czy wartości demokratyczne okażą się zwycięzcą wojny na Ukrainie? Debata wokół książki "Demokracja liberalna w odwrocie" już dostępna!
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie