Pomóż nam wydać
"Has China won?"

("Czy Chiny wygrały?") Kishore'a Mahbubaniego

Drodzy Przyjaciele Nowej Konfederacji!

Mamy dla Was dobrą wiadomość – “Wielkie złudzenie” Johna M. Mearsheimera najprawdopodobniej zostanie opublikowane w tym roku nakładem Wydawnictwa Nowej Konfederacji i Wydawnictwa Universitas. Gdyby nie Wy, nie byłoby to możliwe!  Przyjmijcie najserdeczniejsze podziękowania.

Pozostała ostatnia prosta tego wyścigu. Ministerstwo Kultury po odwołaniu przyznało nam 25 000 zł. To W ramach zbiórki otrzymaliśmy od Was 10 303 zł. Dzięki temu “Wielkie Złudzenie” może trafić na Wasze półki juz jesienią tego roku! Dziękujemy!

Jednocześnie zachęcamy do wpłacania darowizn, dzięki którym będziemy mogli lepiej wypromować  ten tytuł.

Niestety nasza radość nie jest pełna – MKiDN nie uznało, że warto wspierać polskie wydanie książek “Democracy in Retreat” (“Demokracja w odwrocie”) Joshuy Kurlantzicka i “Has China won?” (“Czy Chiny wygrały?”) Kishore Mahbubaniego. Jednak nie poddajemy się i nadal wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się wydać wszystkie trzy tytuły!

To jak – pomożecie?

Jeszcze raz dziękujemy!

Poniżej mogą Państwo wesprzeć zbiórkę na książkę Kishore'a Mahbubaniego "Has China won?" ("Czy Chiny wygrały?")

Kishore Mahbubani jest zarówno naukowcem, jak i praktykiem. Od 1971 do 2004 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Singapuru. Był stałym przedstawicielem Singapuru w ONZ, a w tej roli pełnił funkcję przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jednocześnie kontynuuje karierę akademicką. Był dziekanem w Szkole Polityk Publicznych Narodowego Uniwersytetu w Singapurze i stypendystą Centrum Spraw Międzynarodowych Uniwersytetu Harvarda. Publikował m.in. w „New York Times”, „Foreign Affairs” i „Foreign Policy”. Jest autorem wielu uznanych książek takich jak np. „Wielka konwergencja. Azja, Zachód i logika jednego świata” (pozycja ta znalazła się na liście książek roku 2013 „Financial Times”, w Polsce wydana została przez Kurhaus Publishing) czy „Can Asians Think?”.

Jest to najnowsza książka Mahbubaniego, jeszcze niewydaną w Polsce. Opisuje ona obecny stan rywalizacji między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, która stanowi jeden z najważniejszych czynników determinujących ład światowy w XXI wieku, wpływających także w dużym stopniu na obecną pozycję Polski. Przybliża podstawowe różnice polityczne i kulturowe między oboma wielkimi rywalami, ich słabe i mocne strony, wskazując na możliwe błędy w komunikacji.

Zarówno naukowcy, jak i praktycy recenzowali książkę Mahbubaniego bardzo pozytywnie, np. Michael Spence, laureat nagrody nobla w zakresie ekonomii (2001) wskazuje: „Kishore Mahbubani posiada wielkie doświadczenie w dyplomacji i stosunkach międzynarodowych; wysoko rozwiniętą, stosunkowo rzadką umiejętność strategicznego myślenia w złożonych środowiskach oraz wyjątkową zdolność do zrozumienia i uszanowania różnych cywilizacji i ich wartości. Te umiejętności, spostrzeżenia i doświadczenie uwidaczniają się w pełni w jego nowej książce "Has China Won?". Także polscy recenzenci wskazują jej bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Publikacja książki przyczyni się do wzrostu wiedzy i świadomości zwłaszcza w obszarze przemian ładu światowego. W świecie, w którym kraje Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza Chiny, nabierają znaczenia i stanowią istotne wyzwanie dla świata zachodniego, niezbędny jest dostęp do wiedzy na temat tego wyzwania. Były rektor Uniwersytetu Harvarda, Lawrence Summers, stwierdza w recenzji „Has China Won”, iż “nie ma lepszego przewodnika dla ludzi Zachodu po azjatyckiej wizji świata niż Kishore Mahbubani”.

Recenzje
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 3000 zł otrzymasz:
 • tytuł Honorowego Darczyńcy książki i miejsce na liście darczyńców w książce
 • wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz książkę Kishore'a Mahbubaniego po publikacji
 • roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 1000 zł otrzymasz:
 • tytuł Honorowego Darczyńcy książki i miejsce na liście darczyńców w książce
 • trzy wybrane książki wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę Kishore'a Mahbubaniego po publikacji
 • półroczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 500 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • wybraną książkę Wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę Kishore'a Mahbubaniego po publikacji
 • kwartalny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 100 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • książkę Kishore'a Mahbubaniego po publikacji
 • dwumiesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną poniżej 100 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • miesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

Żeby wydać książkę Kishore'a Mahbubaniego "Has China won?" ("Czy Chiny wygrały?") potrzebujemy 27 600 zł.
Jeśli nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty i nie wydamy książki, wpłaty zostaną przeniesione na ogólną działalność wydawnictwa i wesprą wydanie innych naszych książek. Jeśli chcesz, żeby w razie niepowodzenia zbiórki pieniądze zostały do Ciebie zwrócone – wyślij wiadomośc na adres: wydawnictwo@nowakonfederacja.pl

Dzięki Wam udało nam się zebrać już 1 521 zł