Pomóż nam wydać
"Democracy in Retreat"

("Demokracja w odwrocie") Joshuy Kurlantzicka

Drodzy Przyjaciele Nowej Konfederacji!

Mamy dla Was dobrą wiadomość – “Wielkie złudzenie” Johna M. Mearsheimera najprawdopodobniej zostanie opublikowane w tym roku nakładem Wydawnictwa Nowej Konfederacji i Wydawnictwa Universitas. Gdyby nie Wy, nie byłoby to możliwe!  Przyjmijcie najserdeczniejsze podziękowania.

Pozostała ostatnia prosta tego wyścigu. Ministerstwo Kultury po odwołaniu przyznało nam 25 000 zł. To W ramach zbiórki otrzymaliśmy od Was 10 303 zł. Dzięki temu “Wielkie Złudzenie” może trafić na Wasze półki juz jesienią tego roku! Dziękujemy!

Jednocześnie zachęcamy do wpłacania darowizn, dzięki którym będziemy mogli lepiej wypromować  ten tytuł.

Niestety nasza radość nie jest pełna – MKiDN nie uznało, że warto wspierać polskie wydanie książek “Democracy in Retreat” (“Demokracja w odwrocie”) Joshuy Kurlantzicka i “Has China won?” (“Czy Chiny wygrały?”) Kishore Mahbubaniego. Jednak nie poddajemy się i nadal wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się wydać wszystkie trzy tytuły!

To jak – pomożecie?

Jeszcze raz dziękujemy!

Poniżej mogą Państwo wesprzeć zbiórkę na książkę Joshuy Kurlantzicka "Democracy in Retreat" ("Demokracja w odwrocie")

Joshua Kurlantzick jest ekspertem ds. południowo-wschodniej Azji w jednym z najważniejszych think tanków w USA, Council for Foreign Relations (CFR) i autorem wielu publikacji. Był stypendystą Carnegie Endowment for International Peace, gdzie studiował politykę i ekonomię Azji Południowo-Wschodniej oraz stosunki Chin z innymi państwami Azji Południowo-Wschodniej, w tym chińskie inwestycje, pomoc i dyplomację. Obecnie koncentruje się m.in. nad kwestiami związanymi ze wzrostem globalnego populizmu, oraz wpływem COVID-19 na populizm nieliberalny i na swobody obywatelskie. Był felietonistą magazynu „Time” i korespondentem „The New Republic” oraz „American Prospect”.

W „Democracy in Retreat” Kurlantzick wskazuje na całą konstelację czynników, od błyskawicznego rozwoju Chin poprzez spowolnienie wzrostu gospodarczego w nowych krajach demokratycznych, aż po kryzys finansowy na Zachodzie, które hamują rozwój demokracji w całym rozwijającym się świecie. Szczególną rolę odgrywa tu klasa średnia, która była głównym interesariuszem reform prodemokratycznych w wielu państwach, a obecnie zwraca się przeciw demokracji. Ustrój ten okazał się zatem nieidealny i konieczne jest przemyślenie jego kształtu na nowo. W tym kontekście niezbędne jest stworzenie solidnych ram do dyskusji na temat demokracji.

Publikacja spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami w Stanach Zjednoczonych (np. Brian Joseph, dyrektor ds. programów azjatyckich i globalnych z National Endowment for Democracy: „Ta książka oferuje wyczerpujące i globalne spojrzenie na rozwój sytuacji politycznej w ostatniej dekadzie, ze szczególnym naciskiem na stan demokracji. Kurlantzick łączy to wszystko w wyjątkowy, oryginalny i przekonywający sposób”) i znalazła się w 2013 r. wśród książek roku „Wall Street Journal” i „Business Week”. Mimo lat upływających od wydania, jest nadal aktualna w świetle przemian demokracji i pytań o jej kształt, zadawanych w Polsce, w Europie i w świecie.

Recenzje
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 3000 zł otrzymasz:
 • tytuł Honorowego Darczyńcy książki i miejsce na liście darczyńców w książce
 • wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz książkę Joshuy Kurlantzicka po publikacji
 • roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 1000 zł otrzymasz:
 • tytuł Honorowego Darczyńcy książki i miejsce na liście darczyńców w książce
 • trzy wybrane książki wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę Joshuy Kurlantzicka po publikacji
 • półroczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 500 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • wybraną książkę Wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę Joshuy Kurlantzicka po publikacji
 • kwartalny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 100 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • książkę Joshuy Kurlantzicka po publikacji
 • dwumiesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną poniżej 100 zł otrzymasz:
 • miejsce na liście darczyńców w książce
 • miesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

Żeby wydać książkę Joshuy Kurlantzicka "Democracy in Retreat" ("Demokracja w odwrocie") potrzebujemy 25 800 zł.
Jeśli nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty i nie wydamy książki, wpłaty zostaną przeniesione na ogólną działalność wydawnictwa i wesprą wydanie innych naszych książek. Jeśli chcesz, żeby w razie niepowodzenia zbiórki pieniądze zostały do Ciebie zwrócone – wyślij wiadomośc na adres: wydawnictwo@nowakonfederacja.pl

Dzięki Wam udało nam się zebrać już 1 671 zł