“Starcie mocarstw”: Tarcia na Pacyfiku i kryzys na Białorusi (05.09, godz. 18)

O bieżącej sytuacji na Pacyfiku, czerwonych liniach w rywalizacji USA-Chiny, przenoszeniu się tej rywalizacji do kosmosu, a także o destabilizacji na Białorusi i polskiej reakcji na sytuację – rozmawiają dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) i Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) w nowym odcinku „Starcia Mocarstw”.

🔴 Premiera nagania odbędzie się 5 września (sobota) o godz. 18 na kanale YouTube NK:

Tekst Jerzego Marka Nowakowskiego wspomniany w odcinku: https://nowakonfederacja.pl/bialystok-berlinem-zachodnim-xxi-wieku/

Wideo-podcast Marka Budzisza o sytuacji na Białorusi: https://youtu.be/ako4XRvEKuU

ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” oraz „Przeszłość jest prologiem”.
prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.