Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

“System ochrony zdrowia a COVID: z tarczą czy na tarczy?” – premiera (02.07, godz. 19)

Jak polski system ochrony zdrowia poradził sobie z zagrożeniem pandemicznym COVID-19? Jakie były sukcesy i porażki? Jakie najważniejsze problemy systemu ujawniły się przy okazji pandemii? W którym kierunku powinna iść reforma systemu ochrony zdrowia w Polsce?

Już w czwartek (02.07) o godz. 19:00 zapraszamy na premierę nagrania z Salonu Dyskusyjnego NK “System ochrony zdrowia a COVID: z tarczą czy na tarczy?” na naszym kanale YouTube.

W dyskusji wzięli udział: prof. dr hab. Piotr Tryjanowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr Michał Zabdyr-Jamróz (Instytut Zdrowia Publicznego CM UJ), dr Stanisław Maksymowicz (Wydział Nauk o Zdrowiu CM UWM), dr n.med. Tomasz Deptuch (lekarz kardiolog), Maria Libura (Zakład Dydaktyki i Symulacji Medycznej CM UWM), Agnieszka Piskozub-Piwosz (Fundacja Przestrzeń, ekspert ds. komunikacji) oraz Grzegorz Marek (psychoterapeuta i psycholog). Dyskusję poprowadził Jarema Piekutowski (ekspert ds. społecznych NK).

Partnerami Salonu Dyskusyjnego są: Google Polska, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz