Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Radziejewski vs. wszystkie siły parlamentarne: Miejsce Polski na arenie międzynarodowej – kto ma na to pomysł?

Wyzwania stojące przed Polską wobec gwałtownych zmian geopolitycznych to temat, któremu poświęcamy mnóstwo uwagi, ale czy temat ten zajmuje także polityków? Sprawdź cykl Pomówmy Realnie, gdzie Bartłomiej Radziejewski tworzy dla Was kompendium wiedzy o spojrzeniu za granicę każdej z sił parlamentarnych!

W dynamicznym i niestabilnym świecie, polityka zagraniczna nabiera nowego znaczenia. Z pozoru odległe konflikty wymagają reakcji tu i teraz, a to wymaga świadomości własnych zasobów. Jednocześnie, żaden kraj nie działa w próżni – funkcjonujemy w otoczeniu zarówno wrogów, jak i sojuszników, silnych struktur międzynarodowych i niestabilnych umów, a wszystko to poddawane jest próbie nieprzewidywalnych zdarzeń, których skutki odczuwamy przez kolejne lata. Powaga, z jaką traktujemy interes Polski oraz jej powodzenie na arenie międzynarodej stanowi motywację dla naszej analitycznej pracy. Korzystamy więc z kampanii wyborczej, aby przybliżyć Wam percepcję tego, co dla nas ważne, przez polityków, od których zależeć może kształt polskiej polityki międzynarodowej w nadchodzącej kadencji Sejmu.

W ramach cyklu Pomówmy Realnie rozmowy z przedstawicielami wszystkich sił parlamentarnych o sprawach strategicznych dla polskiego bezpieczeństwa przeprowadził Bartłomiej Radziejewski. 


#1. Schnepf: Zrujnowaliśmy relacje z UE i USA, a teraz nikt nie poprze nas w konflikcie z Ukrainą

 

#2. Zalewski: Przez swoją politykę konfliktu, PiS prowadzi do nowego partnerstwa rosyjsko-niemieckiego

 

#3. Bosak: Wzrost pozycji Polski po wojnie na Ukrainie to przereklamowane złudzenie

 

#4. Jabłoński: Ukrainie nie przysłuży się konflikt z Polską, nasze wsparcie nie jest bezwarunkowe

 

#5. Konieczny: Federalizacja Unii Europejskiej może być dla Polski korzystna, ale nie może być tak, że coś dzieje się poza naszymi plecami

 

 

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo