Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Dwubiegunowy świat cyfrowy? – Bielan, Kośla, Rekowski, Sajduk, Wrzosek (01.10, godz. 18:00)

Jak wygląda rywalizacja USA i Chin w sferze cyfrowej? Czy jesteśmy świadkami tworzenia się dwubiegunowego świata cyfrowego? Czy dążenia UE do uzyskania cyfrowej suwerenności mają szanse powodzenia? Jak powinny wyglądać działania Polski w tym zakresie?

O perspektywie nowego ładu cyfrowego dyskutowali:
  • Adam Bielan (europoseł, członek Komisji Specjalnej PE ds. Sztucznej Inteligencji),
  • Robert Kośla (dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w MC),
  • Michał Rekowski (ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Instytutu Kościuszki),
  • dr Błażej Sajduk (politolog i ekspert ds. bezpieczeństwa, współpracownik NK) oraz
  • dr Magdalena Wrzosek (kierownik Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii NASK)
Debatę poprowadził Andrzej Kozłowski – red. naczelny portalu CyberDefence24.pl.
🔴 Premiera nagrania odbędzie się 1 października (czwartek) o godz. 18:00 na kanale YouTube NK. Ustaw przypomnienie: https://youtu.be/nGjr-d–rsw
_
_
Partnerami debaty są: Google Polska (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz