Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Chiny wracają do gry – Fotorelacja z Debaty NK

O chińskich ambicjach w XXI wieku dyskutowali 15 listopada 2018 r. w Świetlicy Wolności goście Debaty NK „Chiny wracają do gry”: sinolog, prof. Bogdan Góralczyk oraz ekspert Centrum Studiów Polska–Azja Paweł Behrendt. Dyskusję poprowadził dr Michał Lubina – znawca współczesnej Birmy i relacji rosyjsko-chińskich. Podczas dyskusji padły odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Dlaczego Chiny odniosły sukces? Jak rządzą Chińczycy? Jakie są ambicje Państwa Środka? Czy konflikt chińsko-amerykański jest nieunikniony? Nagranie ze spotkania znajdziecie Państwo w zakładce „Nagrania z Debat” oraz na kanale NK na YouTube tutaj. Partnerami debaty byli: Orange Polska S.A., Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Czytaj więcej bezpłatnie!

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Zaloguj się
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz